bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 07.12.2019 | Vārda dienas: Anta, Antonija, Dzirkstīte
LatviaLatvija

Raidījumā: Ogres dome dāsni nāk pretim krimināllietā aizdomās turētajam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

SIA Ogres namsaimnieks bijušais direktors Aigars Briedis.

Ogres pašvaldības aģentūras Ogres Namsaimnieks bijušais direktors Aigars Briedis, kurš pirms pusgada bija viens no Valsts policijas aizturētajiem kriminālprocesā par krāpšanu, nesen atgriezies aģentūrā jaunā amatā, turklāt arī saņēmis no Ogres domes kompensāciju par piespiedu darba kavējumu, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

Lai gan joprojām turpinās izmeklēšana, kurā Briedim ir aizdomās turētā statuss un piemērots liegums strādāt direktora amatā, pašvaldība nolēma ar viņu izlīgt. De facto noskaidroja, ka policijas aizdomas izraisīja ūdensvada rekonstrukcijas darbi Ogrē un ar tiem saistītas dīvainas naudas plūsmas.

Ogres novada dome pērn oktobrī ārkārtas sēdē nolēma uz trim mēnešiem atstādināt no amata pašvaldības aģentūras Ogres Namsaimnieks direktoru Aigaru Briedi. Viņš tobrīd atradās aiz restēm: Valsts policijas izmeklētajā kriminālprocesā par 90 tūkstošu eiro izkrāpšanu no Ogres Namsaimnieka tiesa Briedim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Tajā viņš pavadīja gandrīz divus mēnešus.

Raidījumā vēsta, ka pēc iznākšanas no cietuma Briedis paņēma slimības lapu, bet janvāra beigās vērsās pret pašvaldību tiesā ar prasību atzīt viņa atstādināšanu par nepamatotu un izmaksāt viņam vidējo izpeļņu par piespiedu darba kavējumu. Tomēr līdz skatīšanai pēc būtības lieta nenonāca – aprīļa sākumā tiesa to izbeidza, jo Ogres pašvaldība ar Briedi noslēdza izlīgumu. Tā ietvaros Briedis saņēma aptuveni 2,5 tūkstošus eiro un atkāpās no Ogres Namsaimnieka direktora amata. Vienlaikus Ogres Namsaimnieks viņu pieņēma darbā par Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu nodaļas vadītāja vietnieku.

Satikts jaunajā darba vietā, Briedis de facto skaidroja: «Uz doto brīdi pēc būtības man ir izdarīts diezgan liels morālais kaitējums, ka es nevaru ne ieņemt ne to amatu, uz ko es esmu kādreiz pretendējis un kur es esmu strādājis, attiecīgi arī pārējās dzīves situācijas ir izmainījušās.»

Valsts policija oktobrī ziņoja, ka kriminālprocess ir par Ogres Namsaimnieka”naudas izkrāpšanu un iespējamu tās legalizēšanu. Policija aizturēja 11 personas, no kurām trīs bija iestādes vadoša līmeņa darbinieki. De facto noskaidroja, ka šobrīd aizdomās turētā statuss kopumā ir četrām personām. Par krāpšanu un atmazgāšanu aizdomās tur Ogres Namsaimnieka Inženiertīklu pārvaldes vadītāju Vjačeslavu Paramonovu, kurš aizvien ir ilgstošā atvaļinājumā, vēl kādu darbinieku un vienu personu no malas. Savukārt Briedi tagad tur aizdomās par valsts amatpersonas bezdarbību, izraisot smagas sekas.

Briedis gan savu vainu joprojām pilnīgi noliedz: «Par procesu, kas ir ierosināts – ir ierosināts par darbiem, kas ir izdarīti. Tos darbus var jebkurš aiziet, apskatīties, viņi ir izdarīti. Katrā ziņā to, kas notiek kaut kad tālāk vai vēl kaut ko, uz mani absolūti tas neattiecas. Bet saistībā ar līgumiem noslēgtajiem par šo 91 tūkstoti – darbi ir izdarīti visi simtprocentīgi, un viņi ir redzami dabā.»

Raidījumā atzīmē, ka Brieža minētie darbi ir saistīti ar ūdensvada rekonstrukciju, par kuru pagājušā gada februārī Ogres Namsaimnieks rīkoja cenu aptauju.  «No trim piedāvājumiem uzvarēja SIA 2M Tech – tikai nedēļu iepriekš kāda Mihaila Mihaiļičenko dibināts mazkapitāla uzņēmums ar vienu darbinieku. Piecus mēnešus vēlāk uzņēmums, kuru Valsts policija uzskata par fiktīvu, jau tika likvidēts. No Ogres Namsaimnieka ieskaitītā nauda tālāk aizceļoja uz vairākām citām firmām, piemēram, SIA LatCom Būve, BRL Serviss, CCBR Service. Galu galā to skaidrā naudā vairākos piegājienos no bankomātiem izņēma dažas personas,» ziņo de facto.

Tāpat LTV zināms, ka lietā figurē ogrēnieša Armanda Lūša vārds. SIA 2M Tech juridiskā adrese tika reģistrēta Lūsim piederošā dzīvoklī pašā Rīgas centrā. Turpat savu dzīvesvietu deklarēja 2M Tech oficiālais dibinātājs un valdes loceklis Mihaiļičenko. Dzīvoklī, kurā atradās arī SIA BRL Serviss un tās īpašnieces, 72 gadus vecās Brigitas Lūses adrese, de facto gan sastapa vien remontstrādniekus.

Armandam Lūsim ir saikne arī ar citām firmām no Ogres Namsaimnieka krimināllietas: viņš bijis LatCom Būves valdes loceklis un īpašnieks, kā arī bijis pilnvarots labot CCBR Service dokumentus Uzņēmumu reģistrā. Skaidrojumos par SIA 2M Tech un par saikni ar citiem uzņēmumiem Lūsis telefonsarunā neielaižas: «Īstenībā es jums negribētu īsti sniegt komentārus šajos jautājumos. (..) Tas bija, jā, mans īpašums, bija, kā saka, atļauja tiem uzņēmumiem to adresi izmantot, un sīkāk es neko negribu komentēt.»

Lai gan policija uzskatīja, ka darbi, kuriem nolīgta SIA 2M Tech, netika veikti vai tika padarīti vien daļēji, Ogres Namsaimnieka tagadējais vadītājs tam nesteidz piekrist – pašu veiktajā pārbaudē zaudējumus neesot izdevies konstatēt.

«Vai atsevišķos gadījumos procedūra ir bijusi pareiza vai nepareiza, kāda ir bijusi šo uzņēmēju atlase, kas veica šos būvdarbus – tas nav jautājums vairs šobrīd pie manis. (..) Vai [būvdarbi] ir atbilstoši tehnoloģijai? Tad to mēs varam darīt tikai vienā veidā – mēs varam tātad atsegt šīs te komunikācijas, kas ir izbūvētas, un pārbaudīt viņas dabā. Bet man šķiet, ka tad mēs radīsim sev papildu zaudējumus,» klāsta Ogres Namsaimnieka direktora pienākumu izbildētājs Kaspars Grīnbergs.

Pārbaudot dažas no adresēm, ko iedeva Ogres Namsaimniekā, de facto pārliecinājas, ka dabā var redzēt to, ka kaut kas patiešām bijis rakts. Kas īsti, kā un kurš to darījis, gan nav redzams.

Tikmēr par Brieža pieņemšanu darbā Grīnbergs atzīst – Ogres Namsaimnieks savā izvēlē bija stipri ierobežots, atzīmē LTV. «Tiesas apstiprinātā vienošanās ar Ogres domi paredzēja, ka Briedim ir jāpiešķir kāds amats, un vietnieka amats notekūdeņu attīrīšanas iekārtās bija vienīgā vakance, kuru viņam varēja piedāvāt. Tiesa gan, aģentūru šovasar paredzēts reorganizēt, tāpēc Grīnbergs joprojām darbojas vien kā direktora pienākumu izpildītājs. Savukārt Briedim kopš februāra ir piemērots liegums ieņemt direktora amatu, līdz ar to – arī neizlīgstot, tiesa viņu tajā iecelt nevarētu,» komentē raidījumā.

De facto norāda, ka Ogres mērs Egils Helmanis (NA) kopš februāra slimo, savukārt viņa vietnieks bija devies atvaļinājumā. Tāpēc pašvaldības viedokli par izlīgumu ar Aigaru Briedi izdevās iegūt vien no domes jurista. «Man palūdza izanalizēt situāciju, prasības pieteikumu. Kā jau es teicu, tas bija diezgan juridiski pamatots. Izanalizēju tiesu praksi, normatīvo regulējumu un uzskatīju, ka labāk ir panākt to vienošanos ar kaut kādiem abpusēji izdevīgiem nosacījumiem,» skaidro Ogres novada domes Juridiskās nodaļas vadītājs Ronalds Vītols.

Vītols, kurš pats iepriekš ilgus gadus bija Finanšu policijas izmeklētājs, skaidro – kriminālprocesa izmeklēšana var ievilkties, bet darba strīdi ir jārisina paātrinātā kārtībā. Un tas, ka Briedis piekritis strādāt attīrīšanas iekārtās, domei esot izdevīgi, jo viņa alga tur esot mazāka nekā direktora amatā, atzimē raidījumā.


Pievienot komentāru

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

VNĪ padomes priekšsēdētājs Bičevskis atkāpies no amata

VAS Valsts nekustamie īpašumi padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis nolēmis atkāpties no amata.

Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

«Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.»

Brexit – viena no iespaidīgākām kļūdām ES vēsturē, atklāti izsakās Tusks

Donalds Tusks, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs, norādījis, ka Lielbritānijas lēmums aiziet no Eiropas Savienības bijusi bloka vēsturē «viena no visiespaidīgākām kļūdām», kas sekojusi «vēl nepieredzētai gatavībai melot».

No nākamā gada reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos mainīsies tarifi

No 2020.gada 15.janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par desmit centiem, bet vilcienos – par desmit vai 20 centiem.

Pūce iesniedz Saeimai likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!