Raidījumā: Valsts iestādes vadītājs atkāpjas no amata pēc tam, kad pieķerts braucam dzērumā

Latvijas Vides, meteoroloģijas un ģeoloģijas centra (LVĢMC) valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens jūlija sākumā pieķerts vadām automašīnu alkohola reibumā un vēlāk nolēmis atkāpies no amata, vēsta TV3 raidījums Bez tabu.

Harmsena vadītais auto ticis apturēts jūlija sākumā. Valsts policijas Zemgales reģiona pārstāve Dace Kalniņa raidījumam stāstīja, ka persona vadījusi automašīnu Škoda, būdama alkohola reibumā. Policisti izelpā konstatējuši 2,2 promiles alkohola un par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Harmsenam par šādu pārkāpumu var piemērot naudassodu no 1 200 līdz 2 000 eiro un atņemt transportlīdzekļa vadītāja tiesības uz pieciem gadiem.

Harmsens raidījumam atzinis, ka atvaļinājuma laikā ir pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus un apzinās, ka tas var mest ēnu uz valsts amatpersonas prestižu.

Harmsens informējis, ka, uzņemoties atbildību par izdarīto pārkāpumu, viņš kapitāldaļu turētāja pārstāvim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) uzrakstījis atlūgumu.

VARAM apliecināja, ka tā Harmsena atlūgumu ir pieņēmusi.

Patlaban LVĢMC darbu turpina tā valdes loceklis Egols Zariņš.

Kā liecina Harmsena valsts amatpersonas deklarācija par 2020.gadu, viņš LVĢMC vadītāja amatā algā saņēmis 69 430 eiro. Bezskaidrā naudā Harmsens uzkrājis 52 423 eiro. Viņa īpašumā ir 2005.izlaiduma gada Opel Astra Station Wagon un valdījumā 2018.izlaiduma gada Dacia Duster.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas