bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 19.02.2020 | Vārda dienas: Zane, Zuzanna
LatviaLatvija

Raidījums: Gerhards, iespējams, AS Latvijas Valsts meži izveidojis ietekmīgu amatu savam ilggadējajam kolēģim

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Nekā personīga, VARAM, Kaspars Gerhards, Jānis Lapiņš, Māris Martinsons, Juris Pūce, LVĢMC, Latvijas Valsts meži, Zemkopības ministrija, Velve, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Aqua Riga, Uniso

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), iespējams, izveidojis amatu savam ilggadējajam kolēģim Jānim Lapiņam ministrijas pakļautībā esošajā uzņēmumā Latvijas Valsts meži, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Latvijas Valsts meži ir viens no lielākajiem un pelnošākajiem Latvijas valstij piederošajiem uzņēmumiem. Gada apgrozījums pārsniedz 300 miljonus, peļņa – 30 miljonus eiro.

Līdz 2019.gada rudenim uzņēmuma valdē strādāja četri locekļi – Roberts Strīpnieks, Gints Bumbieris, Arnis Melnis, Edvīns Zakovics. Trīs no viņiem amatā bijuši jau 20 gadus un par darbu mēnesī saņem vairāk nekā 10 000 eiro.

Tomēr aizvadītā gada vasarā Latvijas Valsts meži izsludināja konkursu uz vēl viena valdes locekļa amatu. Nekā personīga norāda, ka kandidātiem bija noteiktas ļoti specifiskas prasības – vismaz trīs gadu pieredze vides vai zemes dzīļu jautājumos un vienlaikus arī informācijas tehnoloģiju nozarē. Kandidātu CV jau bija jābūt pieciem gadiem valdes locekļa amatā un trim gadiem lielas kapitālsabiedrības vadīšanā.

Vajadzība pēc piektā valdes locekļa esot radusies, jo 2019.gada sākumā uzņēmuma padomes sagatavotajā izvērtējumā secināts, ka Latvijas Valsts meži neizmanto iespēju pelnīt ar saviem informācijas tehnoloģiju produktiem un derīgajiem izrakteņiem, ziņo raidījums.

Konkursā pieteikušies deviņi kandidāti, no kuriem par piemērotāko atzīts Jānis Lapiņš, kurš četrus gadus bijis Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) valdes loceklis. Viņš iepriekš bijis arī datu inženieris un iepirkumu komisijas loceklis Elektronisko sakaru direkcijā, kā arī valdes loceklis Latvijas dzelzceļa (LDz) meitasuzņēmumā.

Nekā personīga norāda, ka Lapiņa karjeras pavērsieni sakrīt ar politiķa Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) darba gaitām – abi vienlaikus strādājuši LDz koncerna vadībā, turklāt, kad Gerhards sāka vadīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), tās pakļautībā esošo LVĢMC sāka vadīt Lapiņš. 2019.gada sākumā, Gerhardam kļūstot par zemkopības ministru, Latvijas Valsts mežos tiek radīta jauna valdes locekļa vieta, ko iegūst Lapiņš, norāda raidījumā.

Pats Lapiņš raidījumam gan noliedz, ka būtu Gerharda uzticamības persona.

Nekā personīga žurnālisti atzīmē, ka paralēli darbam LVĢMC Lapiņš četrus gadus vadīja arī Aqua Riga, kuras īpašnieks ir pašvaldības uzņēmums Rīgas ūdens, kas bija tiešā tā brīža Rīgas mēra Nila Ušakova (S) pakļautībā.

Drīz pēc tam, kad pašreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) no Rīgas mēra amata atstādināja Ušakovu, arī Lapiņš atkāpās no amatiem LVĢMC un Aqua Riga, norāda raidījums.

Pats Lapiņš gan to skaidro ar lielo darba slodzi un nogurumu un noliedz, ka lēmums būtu saistīts ar politiskās varas maiņu VARAM.

Pūce gan esot bijis neapmierināts ar kavēšanos Eiropas Savienības (ES) projektu izpildē, ziņo raidījums.

Iezīmējas iespējamas Lapiņa saistības ar Māri Martinsonu

Valsts kontrole (VK) bija atklājusi, ka LVĢMC gadiem ilgi kavējas ar Salaspils atomreaktora likvidēšanu. Šīm mērķim piešķirto naudu VARAM Gerharda laikā novirzījusi citiem mērķiem, piemēram, kvadriciklu, datorprogrammu iegādei un Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu Ivara Āboliņa un Patrika Grīvas biedrības finansēšanai, vēsta Nekā personīga.

LVĢMC iepirkumā par Salaspils atomreaktora likvidēšanu 2017.gadā uzvarēja ar uzņēmēju Māri Martinsonu saistībā būvfirma Velve, kuras piedāvājums bija piecreiz dārgāks nekā starptautiskas atomelektrostaciju demontāžā pieredzējušas apvienības pieteikums. Tomēr žurnālisti tad noskaidroja, ka Velvei izdevās uzvarēt, jo konkurenti no konkursa tika izslēgti pateicoties firmas Būvuzraugi LV atzinumam, ko sniedza Martinsona firmu vadībā strādājis eksperts.

Naudas trūkuma dēļ darbus atlika, bet  tie paši uzņēmumi Velve un Būvuzraugi LV gadu vēlāk uzvarēja piecus miljonus eiro vērtos konkursos par LVĢMC ēkas renovāciju un darbu uzraudzību, informē Nekā personīga.

Raidījums arī norāda – kopš LVĢMC valdē strādāja Lapiņš, septiņos centra iepirkumos uzvarējis IT pakalpojumu uzņēmums Uniso, līgumu kopsummai sasniedzot trīs miljonus eiro.

Lasiet arī: Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Nekā personīga zināms, ka iepirkumu norisi personīgi uzraudzījis uzraudzījis tieši Lapiņš, lai gan oficiāli tos organizēja neatkarīga iepirkumu komisija. Pats Lapiņš gan noliedz, ka Uniso panākumus varētu saistīt ar viņa atrašanos LVĢMC valdē.

Uniso ir arī regulārs VARAM pakļautībā esošās kapitālsabiedrības Elektroniskie sakari iepirkumu ieguvējs. Tagad firma ievākusies Elektronisko sakaru telpās. Šajā iestādē savulaik sākās Lapiņa un Uniso sadarbība, veidojot telefonu numerācijas datu bāzi, informē raidījums.

Uniso ir Māra Martinsona vadītā motorkrosa kluba sponsors, tāpat atbalsta basketbola kluba VEF Rīga pasākumus, kur Martinsons bija prezidents līdz 2016.gadam, atzīmē Nekā personīga.


Pievienot komentāru

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Igaunijā vēja ģeneratoru parka zemi pārdod par 51,4 miljoniem eiro

Igauņu energokoncerns Eesti Energia sīvā izsolē uzvarējis cīņā par vēja ģeneratoru parka zemes gabalu, nosaucot augstāko cenu 51,5 miljonus eiro, ziņo ERR.

Saeimas komisija atbalsta lēmumu atteikties no atturēšanās iespējas balsojumos

«Šāda kārtība maldina sabiedrību par deputāta patieso nostāju pret balsojamo priekšlikumu» grozījumu nepieciešamību pamatoja Kaimiņš.

Putins atsakās no kaimiņvalstu destabilizēšanas polittehnologa Surkova

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atbrīvojis no amata savu palīgu Vladislavu Surkovu, kurš vadījis Kremļa sadarbību ar Maskavas atbalstīto separātistu reģioniem Gruzijā un Ukrainā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Citskovskis: Trīs gadu laikā valsts pārvaldes štats samazināts par 3 000 cilvēku

2017.gadā valdībā apstiprinātais valsts pārvaldes reformu plāns paredzēja tuvāko gadu laikā valsts pārvaldes štatu samazināt par 6%. 

Eiropas Centrālā banka anulē AS PNB Banka licenci

FKTK pērn 12.septembrī iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 12.septembra lēmumu pasludināt PNB Banku par maksātnespējīgu.

Latvijā janvārī par 5% vairāk jaundzimušo nekā pērn

Pēdējos četrus gadus dzimstība samazinās, tomēr gada ietvaros ir atsevišķi mēneši, kad dzimušie reģistrēti vairāk. 2020.gada janvārī reģistrēti 1,6 tūkstoši  jaundzimušo, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.

Spānijas valdība apstiprina digitālo pakalpojumu nodokli

Eiropas valstīm meklējot iespējas, kā gūt ieņēmumus no interneta lieluzņēmumu veiksmīgā biznesa, Spānijas valdība ir apstiprinājusi digitālo pakalpojumu nodokli, kas var attiekties uz tādiem milžiem kā Facebook un Google, raksta portāls The Guardian.

Pērn labklājības nozarē likvidētas 133 darba vietas

Pēc divu VSAC administrāciju apvienošanas piecu centru vietā būs četri – Rīga, Kurzeme, Zemgale un Latgale, kā arī samazināsies darbinieku skaits.

Saeimā visai lielā vienprātībā virzās uz lēnāku akcīzes likmes kāpumu alkoholam

Savukārt alum akcīzes nodoklis par katru absolūtā spirta tilpumprocentu par 100 litriem augs nedaudz straujāk nekā iepriekš paredzēts – nevis no 7,4 eiro uz 8,1 eiro par 100 litriem, bet gan no 7,4 eiro līdz 8,2 eiro.

Igaunijas policija narkotikās atrod žurku indi un veļas pulveri

Igaunijā policija informējusi, ka narkotikās ir atrastas vielas, kā, piemēram, žurku inde un veļas pulveris, kas cilvēka veselībai var būt bīstamākas par pašām narkotikām, vēsta ERR.

SPRK: Būtiski samazinājies sūdzību skaits ūdenssaimniecības nozarē

Izskatot saņemtās sūdzības, SPRK ir secinājis, ka astoņas no 12 nav bijušas SPRK kompetencē, savukārt četras – izteiktas nepamatoti.

Latvijai nepieciešami teju 300 miljoni Rail Baltica īstenošanai

Latvijai  nepieciešamais finansējums Rail Baltica projekta īstenošanai ir 297 620 500 eiro apmērā.

Ukrainā saasinās karadarbība; EDSO aicina apturēt uguni

Ukrainas austrumos šonedēļ pastiprinājusies karadarbība. Kaujā laupītas dzīvības četriem separātistu kaujiniekiem un vienam ukraiņu karavīram, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Diennakts laikā dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki

Jēkabpilī sausā zāle dega 1000 m2 platībā,  Jelgavā – 300 m2, savukārt Dobelē – 600 m2 platībā. 

Kariņš: Kliedzoši, ka tik ilgi bija jāgaida pirmās instances tiesas spriedums Maxima traģēdijas lietā

Tas ir kliedzoši, ka līdz pirmās instances tiesas spriedumam Maxima traģēdijas lietā bija jāgaida vairāk nekā seši gadi kopš pašas traģēdijas.

No amata atsauc Piejūras slimnīcas valdes locekli Eviju Siliņu

Pārbaudē konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts.

Komisija trešajā lasījumā atbalsta izmaiņas ģenerālprokurora izraudzīšanas kārtībā

Rosinātās izmaiņas paredz paplašināt ģenerālprokurora amata kandidātu loku, nosakot, ka par ģenerālprokurora amata kandidātu turpmāk varētu kļūt arī 40 gadus sasniegusi persona, kurai ir 15 gadu darba stāžs tiesneša vai prokurora amatā.

Lielbritānija pēc Brexit nevēlas dot vīzas nekvalificētiem eiropiešiem

Lielbritānijas valdība ir nākusi klajā ar tās imigrācijas plānu attiecībā uz laiku pēc valsts pilnīgas izstāšanās no Eiropas Savienības. Tas paredz nepiešķirt vīzas nekvalificētam darbspēkam, ziņo raidorganizācija BBC.

Rīgas satiksmes jaunajai valdei vēl nav skaidrības par potenciālo līguma laušanu ar Rīgas karti

«Esam pasūtījuši finanšu izvērtējumu un pieņemu, ka martā vai aprīlī varēsim ar to iepazīstināt,» stāstīja Innusa, skaidrojot, ka pašreiz pietrūkst informācijas, lai izvērtētu tālāko rīcību un ir jāsaprot, kāds lēmums būtu finansiāli izdevīgāks.

Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts memoriāls, lai pieminētu janvārī notikušo Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Irānā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Valdība pārņem Nacionālās operas ēku

Valdība lēma Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas valdījumā.

Bildēs: Vētra Lielbritānijā atnes pēdējo gadu smagākos ziemas plūdus

Vētra Deniss Lielbritānijā atnesusi smagākos plūdus pēdējo gadu laikā. Vētras nestās lietavas skārušas plašus valsts reģionus, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Par netiklām darbībām ar mazgadīgo Rīgā aizturēts vīrietis; policija lūdz atsaukties cietušos

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa kriminālpolicija 15.februārī Rīgā aizturēja 1976.gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!