bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 28.01.2020 | Vārda dienas: Kārlis, Spodris
LatviaLatvija

Raidījums: Latvijas sporta organizācijas – papildu darbavieta daudziem politiķiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Andris Ameriks, Solvita Āboltiņa, Mārtiņš Bondars, Imants Parādnieks, Jānis Urbanovičs, Laila Spaliņa, Aivars Lembergs, Valdis Voins, Raimons Bergmanis, Jānis Baiks, Baiba Broka, Jānis Upenieks, Uldis Sesks, Andris Rāviņš, Raimonds Rublovskis, sports, sports Latvijā,

No vadošajām sporta organizācijām visvairāk politiķu redzami Latvijas Basketbola savienībā (LBS) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadībā, noskaidrojis Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

Lielākā politiķu koncentrācija sastopama LBS, kuras ieņēmumi pērn bijuši 3,8 miljoni, bet gadu iepriekš – 3,2 miljoni eiro. Daļa ir valsts finansējums, daļa ziedojumi. Lielāko ziedotāju vidū bijuši Olympic Casino Latvia (65 000 eiro), Ventspils nafta termināls (60 000 eiro) un SIA Domenikss (50 000 eiro), skaidro raidījums, informē LTV.

LBS padomē atrodas tādi esošie politiķi kā Andris Ameriks (GKR), Solvita Āboltiņa (JV), Mārtiņš Bondars (AP), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Jānis Urbanovičs (S), Laila Spaliņa (Latvijas Attīstībai) un smagos noziegumos apsūdzētais un no pienākumiem atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij). Padomē ir arī bijušie politiķi – Solvita Āboltiņa, Aigars Kalvītis, Ojārs Kehris, Aigars Štokenbergs – un bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) sieva Iveta Strautiņa-Ušakova.

«Sabiedrības pārraudzības procesu neviens labāk nemāk kā politiķi, jo profesionāli nodarbojas ar to ikdienā,» tā de facto sacīja LBS padomes priekšsēdētājs Bondars.

Tāpat padomē atrodas vairāki uzņēmēji. Piemēram, Armands Garkāns, kura vārds izskanējis saistībā ar būvnieku karteļa skandālu, un korupcijā apsūdzētais Māris Martinsons, informē raidījums.

Daļu padomes izraugās LBS prezidents Valdis Voins, daļa nonāk kā Latvijas labāko basketbola klubu pārstāvji. Voins pašreizējā padomes sastāvā nesaskata pamatu kritikai – Āboltiņa un Parādnieks uzaicināti, jo viņu bērni spēlē basketbolu, bet Urbanovičs pats savulaik arī spēlējis šo spēli.

«Taču ir skaidrs, ka no viņiem tiek gaidīts lobija darbs,» secina de facto.

Urbanovičs žurnālistiem arī neslēpj, ka viņš uz LBS padomi aicināts pateicoties darbībai politikā, tomēr padomē darboties nevēlas, tāpēc uz sēdēm neiet.

LBS valdē ir arī politikā strādājošais Edgars Jaunups, kurš tāpat kā daļa pārējo politiķu ar sporta organizācijām sāka sastrādāties pēc kļūšanas par politiķiem.

«Tas nozīmē, tieši atrašanās politikā bijis izšķirošs faktors, lai gūtu ietekmi arī sporta nozarē,» secina raidījums.

Jaunups gan noliedz politiķu interesi par caur sporta nozari plūstošo naudu.

Pašvaldību «dinozauri» LOK rindās

Politiķi atrodami arī Latvijas Sporta federāciju padomes un LOK vadībā, kuras ir jumta organizācijas, caur kurām iziet liela daļa no valsts budžeta piešķirtā finansējuma sportam.

Šajās organizācijās strādā arī premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) padomnieks Jānis Upenieks (JV), savukārt LOK izpildkomitejā – Raimonds Bergmanis (ZZS), Uldis Sesks (Liepājas partija), Jānis Baiks (Valmierai un Vidzemei), Andris Rāviņš (ZZS), Raimonds Rublovskis (S), Baiba Broka un arī Lembergs.

Rāviņš LOK pavadījis 16 gadus, Lembergs – 23. Pēdējo reizi viņu uz komiteju virzīja futbola, golfa un taekvando federācijas.

Lasiet arī: Aizdomas par sporta naudas ceļiem caur LOK prezidenta un izpildkomitejas locekļa

Bergmanis pie amata ticis laikā, kas bija aizsardzības ministrs. Viņu virzīja badmintona, golfa un peldēšanas federācijas.

Aizvadītajā gadā LOK ieņēmumi sasniedza 8,4 miljonus eiro, puse bija valsts finansējums un dotācijas no pašvaldību budžetiem. Lielākie ziedotāji – Latvijas Valsts meži (612 000 eiro), Latvijas Mobilais telefons (150 000) un LNK (25 000).

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis pauž pārliecību, ka uz amatiem izpildkomitejā aizvien virzīs pašvaldību pārstāvjus.

«Ņemot vērā, ka pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām politiskā skatuve ir ievērojami pārkārtota, pastāv zināma intriga, vai un kā mainīsies arī politiķu klātesamība sporta pārvaldībā,» tā de facto par nākamgad gaidāmo LOK vadības maiņu.

Savukārt pēdējo termiņu LBS prezidenta amatā vada Voins. Viņa pēctece varētu būt Jaunupa partijas biedre, bijusi basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota.


Pievienot komentāru

Igauņu zemnieki pērn ievākuši rekordlielas ražas

Igaunijā 2019.gads bijis zemniekiem labvēlīgs laiks, jo izaudzētas rekordlielas ražas un arī kultūraugu ražība uz vienu hektāru bijusi rekordaugsta, tā aplēsusi Igaunijas Statistikas pārvalde.

Brexit pārejas periodā Latvijas pilsoņiem saglabāsies esošā veselības aprūpes kārtība

Brexit pārejas perioda ietvaros Latvijas valstspiederīgajiem saglabāsies līdzšinējā veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība, informē Nacionālais veselības dienests.

Elektrības cena pagājušajā nedēļā Baltijā pieauga par procentu

Elektroenerģijas cena biržā Nord Pool pagājušajā nedēļā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā pieauga par 1%, informē AS Latvenergo pārstāvji.

ZM: Ēdināšanas uzņēmumos konstatētie pārkāpumi lielākoties saistīti ar higiēnas prasību neievērošanu

Ēdināšanas uzņēmumos, kuri sniedz pakalpojumus Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs, konstatēti pārkāpumi, kas lielākoties saistīti ar vispārīgo higiēnas prasību neievērošanu.

Ebreji Aušvicas atbrīvošanas gadadienā norāda uz antisemītismu kā šodienas problēmu

Bijušajā Aušvicas koncentrācijas nometnē, kur savulaik iznīcināti 1,1 miljons cilvēku, pirmdien, 27.janvārī, norisinās piemiņas pasākums par godu 75 gadadienai kopš tās atbrīvošanas.

Kristīne Misāne lūdz Ģenerālprokuratūru veikt viņas nopratināšanu Dānijas cietumā

Misāne lūdz Ģenerālprokuratūru veikt viņas nopratināšanu Dānijas cietumā, lai, iespējams, iegūtu papildus pierādījumus par viņai inkriminētajām apsūdzībām.

Stradiņa slimnīcai pacienti parādā ap 0,7 miljonus eiro

Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai pacienti ir palikuši parādā 686 774 eiro, liecina iestādes apkopotie dati pērnā gada izskaņā.

SPKC: Saņemot sūtījumus no Ķīnas, inficēšanās ar koronavīrusu nav iespējama

Saņemot sūtījumus no Ķīnas, inficēšanās ar koronavīrusu nav iespējama, jo tas nespēj ilgstoši izdzīvot ārējā vidē.

Afganistānā avarē lidmašīna, paziņo varasiestādes

Afganistānas varasiestādes paziņojušas par lidmašīnas avāriju teritorijā militārā grupējuma Taliban klātbūtni. Pagaidām nav zināms pasažieru un apkalpes liktenis.

Saeimas opozīcijas deputāti rosina ar digitālo nodokli aplikt «interneta milžus»

Saeimas opozīcija izskatīšanai parlamentā iesniegusi likumprojektu, kas paredz digitālā nodokļa ieviešanu Latvijā.

Tiesa atstāj spēkā KNAB lēmumu par sodu Dienas Biznesam slēptās aģitācijas lietā

Artuss Kaimiņš intervijā BNN paudis, ka, iespējams, Aldis Gobzems slēpti ir izmantojis ietekmi, lai rakstus par KPV LV «iebīdītu» laikrakstā, kas varētu piederēt politbiznesmenim Aināram Šleseram.

Ēnu dienas organizatori: Arvien vairāk jauniešu ieinteresēti darbā veselības aprūpē

Audzis to skolēnu skaits, kas savu profesiju nākotnē vēlas saistīt ar veselības aprūpi, liecina  Junior Achievement Latvia veiktā aptauja.

Lauku atbalsta dienestā darbu sāk virtuālā asistente Ieva

Lauku atbalsta dienestā darbu uzsāk virtuālā asistente Ieva jeb Ieinteresēta Elektroniska Virtuālā Asistente, kuras uzdevums būs palīdzēt klientiem atrast atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem jebkurā diennakts laikā.

Ķīnā koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 81, saslimšanas gadījumi – 2 800

Ķīnā to cilvēku skaits, kuru dzīvības prasījis koronavīrusa uzliesmojums, ir pieaudzis līdz 81, tikmēr valstī ir reģistrēti 2 827 saslimšanas gadījumi.

Swedbank: Tiek 27% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pārzina nodokļu atvieglojumus

Tikai katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka pilnībā pārzina nodokļus un atvieglojumus, kas tiek piemēroti viņa darba algai, atklāj Swedbank Finanšu institūta veiktais pētījums.

Kas Lielbritānijā notiks Brexit dienā un pēc tās?

Lielbritānija šajā piektdienā, 31.janvārī, sāks izstāšanos no Eiropas Savienības. Kas valstī mainīsies šajā dienā?

Baltijas Ekspresis: Situāciju tranzītā uzlabos tirgus atvēršana brīvai konkurencei un LDz politikas maiņa

Kravu apmēra samazinājuma tendenci Latvijā iespējams mazināt, steidzami pārskatot un būtiski samazinot LDz monopola pakalpojumu cenas, kas ir iespējams, ievērojami uzlabojot LDz darbības izmaksu efektivitāti.

LTV: Ministrija, neveicot plašākus pētījumus, skatīšanai valdībā virzīs izmaiņas koku ciršanas noteikumos

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ignorēs VARAM iebildumus pret koku ciršanas noteikumu maiņu un bez papildu visaptverošu pētījumu veikšanas plāno tos virzīt tālāk izskatīšanai valdībā, vēsta LTV raidījums de facto.

Adlers šonedēļ pametīs Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļas virsprokurora amatu

Janvāra beigās vairākus mēnešus pirms amata pilnvaru termiņa beigām pensijā dosies Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers.

Amatpersonas nesniedz skaidru atbildi par valsts dotācijām LDz

Atbildīgās amatpersonas nesniedz skaidru atbildi, vai VAS Latvijas dzelzceļš nonācis vai drīzumā nonāks līdz situācijai, kad kompānijai būs nepieciešama valsts budžeta palīdzība.

NBA zvaigznes Braienta aviokatastrofa notikusi lidošanai bīstamos apstākļos

Helikoptera avārija ASV, kas prasījusi NBA basketbola zvaigznes Kobes Braienta un vēl astoņu cilvēku dzīvības notikusi apstākļos, ko policija uzskatījusi par pārāk bīstamiem, lai lidotu.

Linkaits: Iespējams, valstij vajadzētu investēt ostu terminālī, lai nodrošinātu kravu plūsmu

Iespējams, valstij vajadzētu investēt ostu terminālī, lai nodrošinātu, piemēram, Baltkrievijas kravu plūsmu, izteicies satiksmes ministrs Tālis Linkaits, komentējot potenciālo sadarbību ar Baltkrieviju naftas produktu pārvadājumos.

ENAP, iespējams, sācis kriminālprocesu par Olainfarm padomes veiktajām darbībām Rebenoka laikā

ENAP, iespējams, sākusi kriminālprocesu par farmācijas uzņēmuma Olainfarm kādreizējās padomes darbībām, kad to vadīja Pāvels Rebenoks un jurists Mārtiņš Krieķis, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Raidījums: Gerhards, iespējams, AS Latvijas Valsts meži izveidojis ietekmīgu amatu savam ilggadējajam kolēģim

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, iespējams, izveidojis amatu savam ilggadējajam kolēģim Jānim Lapiņam ministrijas pakļautībā esošajā uzņēmumā Latvijas Valsts meži, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Turcijas zemestrīcē izglābti 45 cilvēki

Glābšanas dienesti Turcijā samazinājuši gruvešu pārmeklēšanas darbu apmērus pēc piektdienas, 24.janvāra, zemestrīces, kas prasījusi ne mazāk kā 36 cilvēku dzīvības.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!