bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 09.04.2020 | Vārda dienas: Alla, Valērija, Žubīte
LatviaLatvija

Raidījums: Latvijas sporta organizācijas – papildu darbavieta daudziem politiķiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Andris Ameriks, Solvita Āboltiņa, Mārtiņš Bondars, Imants Parādnieks, Jānis Urbanovičs, Laila Spaliņa, Aivars Lembergs, Valdis Voins, Raimons Bergmanis, Jānis Baiks, Baiba Broka, Jānis Upenieks, Uldis Sesks, Andris Rāviņš, Raimonds Rublovskis, sports, sports Latvijā,

No vadošajām sporta organizācijām visvairāk politiķu redzami Latvijas Basketbola savienībā (LBS) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadībā, noskaidrojis Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

Lielākā politiķu koncentrācija sastopama LBS, kuras ieņēmumi pērn bijuši 3,8 miljoni, bet gadu iepriekš – 3,2 miljoni eiro. Daļa ir valsts finansējums, daļa ziedojumi. Lielāko ziedotāju vidū bijuši Olympic Casino Latvia (65 000 eiro), Ventspils nafta termināls (60 000 eiro) un SIA Domenikss (50 000 eiro), skaidro raidījums, informē LTV.

LBS padomē atrodas tādi esošie politiķi kā Andris Ameriks (GKR), Solvita Āboltiņa (JV), Mārtiņš Bondars (AP), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Jānis Urbanovičs (S), Laila Spaliņa (Latvijas Attīstībai) un smagos noziegumos apsūdzētais un no pienākumiem atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij). Padomē ir arī bijušie politiķi – Solvita Āboltiņa, Aigars Kalvītis, Ojārs Kehris, Aigars Štokenbergs – un bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) sieva Iveta Strautiņa-Ušakova.

«Sabiedrības pārraudzības procesu neviens labāk nemāk kā politiķi, jo profesionāli nodarbojas ar to ikdienā,» tā de facto sacīja LBS padomes priekšsēdētājs Bondars.

Tāpat padomē atrodas vairāki uzņēmēji. Piemēram, Armands Garkāns, kura vārds izskanējis saistībā ar būvnieku karteļa skandālu, un korupcijā apsūdzētais Māris Martinsons, informē raidījums.

Daļu padomes izraugās LBS prezidents Valdis Voins, daļa nonāk kā Latvijas labāko basketbola klubu pārstāvji. Voins pašreizējā padomes sastāvā nesaskata pamatu kritikai – Āboltiņa un Parādnieks uzaicināti, jo viņu bērni spēlē basketbolu, bet Urbanovičs pats savulaik arī spēlējis šo spēli.

«Taču ir skaidrs, ka no viņiem tiek gaidīts lobija darbs,» secina de facto.

Urbanovičs žurnālistiem arī neslēpj, ka viņš uz LBS padomi aicināts pateicoties darbībai politikā, tomēr padomē darboties nevēlas, tāpēc uz sēdēm neiet.

LBS valdē ir arī politikā strādājošais Edgars Jaunups, kurš tāpat kā daļa pārējo politiķu ar sporta organizācijām sāka sastrādāties pēc kļūšanas par politiķiem.

«Tas nozīmē, tieši atrašanās politikā bijis izšķirošs faktors, lai gūtu ietekmi arī sporta nozarē,» secina raidījums.

Jaunups gan noliedz politiķu interesi par caur sporta nozari plūstošo naudu.

Pašvaldību «dinozauri» LOK rindās

Politiķi atrodami arī Latvijas Sporta federāciju padomes un LOK vadībā, kuras ir jumta organizācijas, caur kurām iziet liela daļa no valsts budžeta piešķirtā finansējuma sportam.

Šajās organizācijās strādā arī premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) padomnieks Jānis Upenieks (JV), savukārt LOK izpildkomitejā – Raimonds Bergmanis (ZZS), Uldis Sesks (Liepājas partija), Jānis Baiks (Valmierai un Vidzemei), Andris Rāviņš (ZZS), Raimonds Rublovskis (S), Baiba Broka un arī Lembergs.

Rāviņš LOK pavadījis 16 gadus, Lembergs – 23. Pēdējo reizi viņu uz komiteju virzīja futbola, golfa un taekvando federācijas.

Lasiet arī: Aizdomas par sporta naudas ceļiem caur LOK prezidenta un izpildkomitejas locekļa

Bergmanis pie amata ticis laikā, kas bija aizsardzības ministrs. Viņu virzīja badmintona, golfa un peldēšanas federācijas.

Aizvadītajā gadā LOK ieņēmumi sasniedza 8,4 miljonus eiro, puse bija valsts finansējums un dotācijas no pašvaldību budžetiem. Lielākie ziedotāji – Latvijas Valsts meži (612 000 eiro), Latvijas Mobilais telefons (150 000) un LNK (25 000).

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis pauž pārliecību, ka uz amatiem izpildkomitejā aizvien virzīs pašvaldību pārstāvjus.

«Ņemot vērā, ka pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām politiskā skatuve ir ievērojami pārkārtota, pastāv zināma intriga, vai un kā mainīsies arī politiķu klātesamība sporta pārvaldībā,» tā de facto par nākamgad gaidāmo LOK vadības maiņu.

Savukārt pēdējo termiņu LBS prezidenta amatā vada Voins. Viņa pēctece varētu būt Jaunupa partijas biedre, bijusi basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota.


Pievienot komentāru

Vecāku pabalsta izmaksai COVID-19 krīzes laikā LM piešķir 6,3 miljonus eiro

Sakarā ar grozījumiem likumā, kas paredz turpināt nodrošināt vecāku pabalsta izmaksu tiem, kuriem pabalsta izmaksas termiņš būs beidzies ārkārtas situācijas laikā.

Centralizētais eksāmens svešvalodās maijā nenotiks. Apsver jūniju

Ja ir zināms eksāmenu kārtotāju skaits konkrētajā iestādē un ja ir ievērota prasība «divi un divi», tad eksāmenus sarīkot neesot problēma.

Viļņa sāk ņemt analīzes visiem medicīnas darbiniekiem

Viļņas pilsētas pašvaldība ceturtdien, 9.aprīlī, paziņojusi, ka sāks pārbaudīt visus medicīnas darbiniekus pret COVID-19 infekcijas klātbūtni organismā, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ārkārtējās situācijas laikā auto īpašnieks varēs pārtraukt OCTA polises darbību

Auto īpašnieks varēs pārtraukt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polises darbību, ja auto netiek izmantots.

Latvijā cūkgaļas vidējā cena mēneša laikā samazinājusies par 5,7%

Cūkgaļas vidējā cena Latvijā šogad februārī bija par 5,7% zemāka nekā pirms mēnesi, savukārt gada laikā tā pakāpusies par 45,3%.

Valdība atbalsta ideju palīdzēt krīzē cietušām pašvaldību kapitālsabiedrībām

Uz atbalstu varēs pretendēt, ja krīzes skartās kapitālsabiedrības apgrozījums būs samazinājies ne mazāk kā par 50% salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu.

Baznīcai ir jāpielāgojas situācijai tāpat kā citiem, vērtē igauņu arhibīskaps

Lieldienām Igaunijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ir izsūtījusi draudzēm norādes, kā sarīkot dievkalpojumus mājās. Šāds risinājums atbilst arhibīskapa Urmasa Vīlmas (Urmas Viilma) uzskatam, ka baznīcai ir jāpielāgojas ārkārtas situācijai, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas tomēr plāno pārcelt uz 29.augustu

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas tomēr plānots pārcelt uz 29.augustu, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izskatīšanai valdībā iesniegtie grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā.

Ziemeļu Investīciju banka aizdevusi Latvijai 500 miljonus eiro COVID-19 seku likvidēšanai

Ar aizdevumu paredzēts finansēt valdības papildu izdevumus koronavīrusa COVID-19 pandēmijas ietekmes mazināšanai.

ES Tiesa: Polijai ir jāatceļ tiesnešu disciplīnas palāta

ES Tiesa ir aicinājusi Poliju apturēt Polijas Augstākās tiesas Disciplinārās palātas darbību un nodalīt to no parlamenta un valdības ietekmes, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Par spīti pierādījumiem KNAB joprojām nesaskata korupciju Ventspils domē

Par sabiedriskajiem līdzekļiem tiek īstenota Aivara Lemberga propagandas kampaņa arī pēc ASV sankciju piemērošanas, kas apliecina, ka sankcijas Ventspils pilsētas dome neievēro un tās tiek rupji ignorētas.

SPRK izsaka brīdinājumu Conexus par sertificēšanās prasību neizpildi termiņā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izteikusi brīdinājumu Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoram AS Conexus Baltic Grid.

ASV prezidenta vēlēšanās gaidāma cīņa starp Baidenu un Trampu

ASV no cīņas par Demokrātiskās partijas prezidenta amata nomināciju ir izstājies Bērnijs Sanderss. Viņš ir piekāpies kandidāta Džo Baidena priekšā, kurš atlicis vienīgais sāncensis iepretim republikāņu prezidentam Donaldam Trampam.

COVID-19 inficēšanās gadījumi Baltijā. Latvijā – 589, Lietuvā – 955, Igaunijā – 1 207

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Rīgas administratori COVID-19 seku likvidēšanai rezervē 13,87 miljonus eiro

Pieņemot pilsētas 2020.gada budžetu, Rīgas pagaidu administratori palielinājuši Rīgas rezerves fonda apjomu līdz 13,87 miljoniem eiro.

Volstrītā akciju cenas kāpj pēc jaunām ziņām par COVID-19, Eiropā tās pārsvarā krītas

Volstrītā trešdien, 8.aprīlī, akciju cenas pieaugušas pēc jauniem datiem, ka koronavīrusa pandēmija var būt sasniegusi virsotni Ņujorkā un citos karstajos punktos, bet Eiropas akciju cenas pārsvarā kritās.

Pasaulē ar COVID-19 saslimušo skaits pārsniedz 1,5 miljonus

Pasaulē jaunā koronavīrusa saslimšanas gadījumu skaits ir pārsniedzis 1,5 miljonus, bet atveseļojušies ir 329 tūkstoši cilvēku. Lielākā mirstība no slimības ir Itālijā, bet lielākais saslimušo skaits ir ASV, ziņo vācu raidorganizācija DW un ASV Džona Hopkinsa Universitāte.

Atgādinājums: Lieldienu brīvdienās nekādas ciemošanās

Svinības vai ciemošanās pie radiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.

Lietuvas uzņēmēji karantīnā: Latvijas atbalsts biznesam bijis straujāks

Lietuva ir pagarinājusi valstī spēkā esošo karantīnu līdz 27.aprīlim. Kamēr epidemiologi brīdina par COVID-19 uzliesmojuma augstāko punktu, uzņēmēji pēc jau aizvadītajām karantīnas nedēļām lūdz iespēju atvērt uzņēmumus un salīdzina Viļņas lēmumus ekonomikas ierobežošanā un atbalstā ar tiem, kas pieņemti Rīgā.

Aprīlī bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 4 415

Patlaban NVA ir reģistrētas 17 923 brīvas vakances. Lai gan aprīlī parādījusies 1 061 jauna vakance, kopš 1.aprīļa, kad NVA bija reģistrēta 26 971 vakance, novērojams kritums par 9 048 aģentūrā pieejamām darbavietām.

Lauksaimniecības atbalstam novirzīs 45,5 miljonus eiro

No plānotā atbalsta 35,5 miljonus eiro paredzēts novirzīt kā atbalstu primārajiem lauksaimniecības ražotājiem, lauksaimniecības un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem.

Latvijā mājokļu cenu kāpums ceturtajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Straujāks mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā, Slovākijā un Horvātijā, bet Polijā pieaugums bijis identisks kā Latvijā. Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,5%, bet Igaunijā – par 8,2%.

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

CSDD ļauj autoskolām organizēt teorijas apmācības tiešsaistē

Apmācībām jānotiek tiešsaistes režīmā, pasniedzējam atrodoties mācību telpā, kurā ir izsniegta mācību karte un reģistrēta attiecīgā mācību grupa.

Pirmās instances tiesa noraida Ušakova sūdzību par atstādināšanu no Rīgas mēra amata, atzīstot vairākus pārkāpumus

Tiesa vērsa uzmanību, ka domes priekšsēdētājs kā iestādes vadītājs kopumā ir atbildīgs par pašvaldības darba tiesiskumu, kas aptver arī pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības pārvaldību.

Top 5 Video

    Jaunākie komentāri


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!