bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 08.12.2019 | Vārda dienas: Gunārs, Gunis, Vladimirs
LatviaLatvija

Raidījums: Latvijas sporta organizācijas – papildu darbavieta daudziem politiķiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Andris Ameriks, Solvita Āboltiņa, Mārtiņš Bondars, Imants Parādnieks, Jānis Urbanovičs, Laila Spaliņa, Aivars Lembergs, Valdis Voins, Raimons Bergmanis, Jānis Baiks, Baiba Broka, Jānis Upenieks, Uldis Sesks, Andris Rāviņš, Raimonds Rublovskis, sports, sports Latvijā,

No vadošajām sporta organizācijām visvairāk politiķu redzami Latvijas Basketbola savienībā (LBS) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadībā, noskaidrojis Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

Lielākā politiķu koncentrācija sastopama LBS, kuras ieņēmumi pērn bijuši 3,8 miljoni, bet gadu iepriekš – 3,2 miljoni eiro. Daļa ir valsts finansējums, daļa ziedojumi. Lielāko ziedotāju vidū bijuši Olympic Casino Latvia (65 000 eiro), Ventspils nafta termināls (60 000 eiro) un SIA Domenikss (50 000 eiro), skaidro raidījums, informē LTV.

LBS padomē atrodas tādi esošie politiķi kā Andris Ameriks (GKR), Solvita Āboltiņa (JV), Mārtiņš Bondars (AP), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Jānis Urbanovičs (S), Laila Spaliņa (Latvijas Attīstībai) un smagos noziegumos apsūdzētais un no pienākumiem atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij). Padomē ir arī bijušie politiķi – Solvita Āboltiņa, Aigars Kalvītis, Ojārs Kehris, Aigars Štokenbergs – un bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) sieva Iveta Strautiņa-Ušakova.

«Sabiedrības pārraudzības procesu neviens labāk nemāk kā politiķi, jo profesionāli nodarbojas ar to ikdienā,» tā de facto sacīja LBS padomes priekšsēdētājs Bondars.

Tāpat padomē atrodas vairāki uzņēmēji. Piemēram, Armands Garkāns, kura vārds izskanējis saistībā ar būvnieku karteļa skandālu, un korupcijā apsūdzētais Māris Martinsons, informē raidījums.

Daļu padomes izraugās LBS prezidents Valdis Voins, daļa nonāk kā Latvijas labāko basketbola klubu pārstāvji. Voins pašreizējā padomes sastāvā nesaskata pamatu kritikai – Āboltiņa un Parādnieks uzaicināti, jo viņu bērni spēlē basketbolu, bet Urbanovičs pats savulaik arī spēlējis šo spēli.

«Taču ir skaidrs, ka no viņiem tiek gaidīts lobija darbs,» secina de facto.

Urbanovičs žurnālistiem arī neslēpj, ka viņš uz LBS padomi aicināts pateicoties darbībai politikā, tomēr padomē darboties nevēlas, tāpēc uz sēdēm neiet.

LBS valdē ir arī politikā strādājošais Edgars Jaunups, kurš tāpat kā daļa pārējo politiķu ar sporta organizācijām sāka sastrādāties pēc kļūšanas par politiķiem.

«Tas nozīmē, tieši atrašanās politikā bijis izšķirošs faktors, lai gūtu ietekmi arī sporta nozarē,» secina raidījums.

Jaunups gan noliedz politiķu interesi par caur sporta nozari plūstošo naudu.

Pašvaldību «dinozauri» LOK rindās

Politiķi atrodami arī Latvijas Sporta federāciju padomes un LOK vadībā, kuras ir jumta organizācijas, caur kurām iziet liela daļa no valsts budžeta piešķirtā finansējuma sportam.

Šajās organizācijās strādā arī premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) padomnieks Jānis Upenieks (JV), savukārt LOK izpildkomitejā – Raimonds Bergmanis (ZZS), Uldis Sesks (Liepājas partija), Jānis Baiks (Valmierai un Vidzemei), Andris Rāviņš (ZZS), Raimonds Rublovskis (S), Baiba Broka un arī Lembergs.

Rāviņš LOK pavadījis 16 gadus, Lembergs – 23. Pēdējo reizi viņu uz komiteju virzīja futbola, golfa un taekvando federācijas.

Lasiet arī: Aizdomas par sporta naudas ceļiem caur LOK prezidenta un izpildkomitejas locekļa

Bergmanis pie amata ticis laikā, kas bija aizsardzības ministrs. Viņu virzīja badmintona, golfa un peldēšanas federācijas.

Aizvadītajā gadā LOK ieņēmumi sasniedza 8,4 miljonus eiro, puse bija valsts finansējums un dotācijas no pašvaldību budžetiem. Lielākie ziedotāji – Latvijas Valsts meži (612 000 eiro), Latvijas Mobilais telefons (150 000) un LNK (25 000).

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis pauž pārliecību, ka uz amatiem izpildkomitejā aizvien virzīs pašvaldību pārstāvjus.

«Ņemot vērā, ka pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām politiskā skatuve ir ievērojami pārkārtota, pastāv zināma intriga, vai un kā mainīsies arī politiķu klātesamība sporta pārvaldībā,» tā de facto par nākamgad gaidāmo LOK vadības maiņu.

Savukārt pēdējo termiņu LBS prezidenta amatā vada Voins. Viņa pēctece varētu būt Jaunupa partijas biedre, bijusi basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota.


Pievienot komentāru

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

VNĪ padomes priekšsēdētājs Bičevskis atkāpies no amata

VAS Valsts nekustamie īpašumi padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis nolēmis atkāpties no amata.

Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

«Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.»

Brexit – viena no iespaidīgākām kļūdām ES vēsturē, atklāti izsakās Tusks

Donalds Tusks, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs, norādījis, ka Lielbritānijas lēmums aiziet no Eiropas Savienības bijusi bloka vēsturē «viena no visiespaidīgākām kļūdām», kas sekojusi «vēl nepieredzētai gatavībai melot».

No nākamā gada reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos mainīsies tarifi

No 2020.gada 15.janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par desmit centiem, bet vilcienos – par desmit vai 20 centiem.

Pūce iesniedz Saeimai likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!