bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 01.04.2020 | Vārda dienas: Dagne, Dagnis
LatviaLatvija

Raidījums: Nemiro vēlas atbrīvoties no valsts sekretāra, kurš iebildis pret amata piešķiršanu Rebenokam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ralfs Nemiro, Pāvels Rebenoks, Ēriks Eglītis, Ekonomikas ministrija, Edmunds Valants, Latvenergo, Latvenergo valde, Latvenergo padome, Parex, Kargins, Krasovickis, Parex tiesvedība

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro

Īsi pirms būtiskām izmaiņām AS Latvenergo padomē un valdē amatu varētu zaudēt uzņēmuma pašreizējais pārraugs – Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Ēriks Eglītis, kurš iebildis pret amatu piešķiršanu ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV) kādreizējam priekšniekam Pāvelam Rebenokam, informē TV3 raidījums Nekā personīga.

Nekā personīga zināms, ka Valsts kancelejā nonākusi Nemiro vēstule, kurā rosināts Eglīti pārcelt uz Centrālās statistikas pārvaldi un viņa vietā iecelt valsts sekretāra vietnieku Edmundu Valanti. Tomēr Valsts kanceleja vēstuli nosūtījusi atpakaļ ministrijai, lai tā novērš trūkumus tajā.

Valantis raidījumam nekomentē iespēju, ka viņš varētu kļūt par EM valsts sekretāru. Arī EM plānu nekomentē – tā esot tikai ministra atbildība.

Pats Nemiro, kurš pēkšņi devies atvaļinājumā, Nekā personīga apstiprina – ar pašreizējo valsts sekretāru sastrādāties esot grūti.

Jāatzīmē, ka valsts sekretāriem ir iespējas ietekmēt valsts uzņēmumu vadību.

Nesaskaņas starp Eglīti un Nemiro saasinājās pērn ap Jāņiem, atgādina raidījumā. Toreiz ministrs atlaida Latvenergo padomi un amatā bez konkursa iecēla jaunus locekļus. Par padomes priekšsēdētāju kļuva advokāts un ilggadējs Nemiro darba devējs – tagad ministra padomnieks Rebenoks. Eglītis bijis pret šādām izmaiņām, bet beigās dokumentus parakstījis, skaidro raidījumā.

Drīz pēc tam padome atkāpās un amatā nonāca pagaidu locekļi, kuri strādā potenciālā jaunā valsts sekretāra Valanta vadībā.

Jau decembrī bija jānoslēdzas atlasei par Latvenergo padomes locekļu amatiem, bet process ir iestrēdzis. Nekā personīga zināms, ka drošības dienesti brīdinājuši, ka vismaz vienam kandidātam ir problēmas ar pielaidi valsts noslēpumam.

Ja uzņēmuma vadībā ir cilvēks, kuram nav pielaides valsts noslēpumam, Latvenergo nevar saņemt industriālās drošības sertifikātu. Ja nav šī dokumenta, tad uzņēmums nevar piedalīties stratēģiskās nozīmes infrastruktūras objektu būvē un uzturēšanā. Tas savukārt ir pretrunā ar to, kas Latvenergo ir pēc būtības, skaidro Eglītis.

«Attiecīgi mēs nevaram riskēt ar uzņēmuma darbību un šādu cilvēku iecelt padomē,» komentē Eglītis.

Nekā personīga zināms, ka problēmas ar pielaidi ir Rebenokam. Viņš arī apstiprina, ka iekļuvis konkursa pēdējā kārtā.

Pagaidām nav zināms, kad varētu būt gatavs drošības dienestu atzinums par vienu no kandidātiem.

Latvenergo akcionāru sapulce ir sasaukta 12.februārī. Tad arī varētu tikt apstiprināta jaunā padome.

Darbi gaida – tostarp tiesvedība ar Karginu un Krasovicki

Raidījumā norāda, ka bez Latvenergo vadības iecelšanas EM darba kārtībā ir vēl vairāki būtiski uzdevumi – februārī pilnvaru termiņš beidzas trijiem Latvenergo valdes locekļiem, Pļaviņu HES ieplānots vismaz 180 miljonu eiro vērts drošības kanāla izbūves projekts, kā arī tiesvedība ar bijušajiem Parex akcionāriem Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki.

Šobrīd tiesvedību ar Karginu un Krasovicki ved EM pārraudzībā esošā AS Posserssor, kādreizējā Privatizācijas aģentūra.

Nemiro daudzajās tiesvedībās piedāvājis slēgt mierizlīgumu, jo viņam esot šaubas, vai valstij ilgo tiesvedību vispār ir vērts turpināt, ziņo Nekā personīga. Šādu iespēju līdz janvāra beigām uzdots izpētīt advokātu birojam TGS.

Šajā laikā no Kargina un Krasovicka vairāk nekā 230 miljonu vietā izdevies piedzīt tikai astoņus miljonus, informē raidījumā. Par pārējiem 222 miljoniem tiesvedība turpinās vēl trijos procesos.

Valsts pusei radušās šaubas, ka Karginam un Krasovickim vairs nemaz nav citu uzkrājumu vai īpašumi, ko attiesāt.

Nekā personīga pieļauj, ka Valanta pozīcijas būtiski sašķobījušās pēc Valsts kontroles ziņojuma par Valanta atbildības jomu – mājokļu būvniecību. Revīzijā secināts, ka valstī dzīvojamo telpu stāvoklis daudzviet ir kritisks.

Lasiet arī: Kariņš Nemiro lēmumus par Latvenergo padomi atzīst kā politiskus, taču ministra demisiju neprasīs

Nemiro uzdevis Valantam rast risinājumu, kā šo jomu sakārtot. Nekā personīga neoficiāli zināms, ka pret Valantu varētu tikt sākta pat dienesta izmeklēšana par vēl citu uzdoto uzdevumu nesavlaicīgu izpildi.

Pats Valants uzskata, ka viņa kvalifikācija atbilsts valsts sekretāra amatam.


Pievienot komentāru

Ķīna paziņo par 1 300 asimptomātiskiem vīrusa gadījumiem

Ķīna trešdien, 1.aprīlī, pirmoreiz paziņojusi par vairāk nekā 1 300 valstī apstiprinātiem asimptomātiskiem koronavīrusa gadījumiem, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Baltkrievija aizliedz griķu eksportu

Baltkrievijas valdība ir uz laiku ieviesusi aizliegumu no valsts eksportēt griķus un citas pirmās nepieciešamības pārtikas preces, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Ministrs: Dažādās pasaules malās iestrēguši 259 Latvijas valstspiederīgie

Patlaban dažādās pasaules malās atrodas 259 Latvijas valstspiederīgie, kuru atgriešanās ir kavēta un kuriem tiek nodrošināta konsulārā palīdzība un atbalsts.

Likumiskais atbalsts tiem, uz kuriem attiecas maksātnespējas tiesiskais regulējums

No 1.aprīļa līdz 1.septembrim nokavējuma procenti par civiltiesiskas saistības izpildīšanas nokavējumu nevarēs pārsniegt likumiskos procentus, kas ir 6% gadā.

Maskavā iemēģina lietotni inficēto pilsoņu izsekošanai

Maskavā, kur šonedēļ ieviesta karantīna, tiek izstrādāta un izmēģināta viedtālruņa lietotne, lai novērotu iedzīvotājus, kam apstiprināta saslimšana ar COVID-19, bet atļauts ārstēties mājās. Mērķis ir pašizolācijas prasību ievērošana, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika parādu dzēšanu

Latvijas Bankas un Finanšu nozares asociācijas rīcībā esošie dati liecina, ka patlaban Latvijā ir aptuveni 13 tūkstoši krīzes skarto parādnieku un parādsaistību kopējais apjoms lēšams līdz 600 miljoniem eiro.

Turkmenistānā aizliegts pieminēt … paši zināt ko

Varasiestādes Turkmenistānā noliedz, ka valstī kāds iedzīvotājs būtu inficējies ar jauno koronavīrusu. Tās arī cenšas panākt, lai šis jēdziens neparādās ne plašsaziņas līdzekļos. Tikmēr kaimiņvalstī Irānā no vīrusa izraisītām komplikācijām ir miruši 2 757 cilvēki, ziņo ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Iesniegti paziņojumi par 3 258 darbinieku plānoto atlaišanu no 19 uzņēmumiem

Marta izskaņā bezdarbnieku skaits valstī sasniedza 61 927 personas, turklāt martā bez darba esošo iedzīvotāju skaits audzis par 3 680.

Igaunijā apsver masveida analīzes vīrusa izplatības mazināšanai

Igaunijas valdība ir izvirzījusi mērķi veikt COVID-19 analīzes lielam iedzīvotāju skaitam, lai tā mēģinātu iegrožot infekcijas izplatību, atklājis Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Vairākus Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumus nodos Valsts vides dienestam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 30.martā izdevusi rīkojumu par vairāku Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumu nodošanu Valsts vides dienestam.

No 1.aprīļa Jūrmalā vairs nevar iebraukt tāpat vien, jāsamaksā divu eiro nodeva

Par caurlaidi var samaksāt arī pēc iebraukšanas pilsētā, tikai jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai tajā datumā, kad auto iebraucis Jūrmalā.

Valstis un uzņēmumi steidz izgatavot mākslīgās elpināšanas iekārtas

Valstu valdības un medicīnas iestādes pasaulē vēlas iegūt daudz mākslīgās elpināšanas iekārtu, ar kurām var glābt dzīvību smagos saslimšanas gadījumos ar COVID-19. Izraēlā šim nolūkam pat pielāgots raķešu ražošanas konveijers, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Izsludināta pieteikšanās uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu

Valsts kanceleja trešdien, 1.aprīlī, izsludinājusi atklātu konkursu uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu.

COVID-19 izplatība Baltijā. Latvijā – 446, Lietuvā – 581, Igaunijā – 779

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 446. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 581 savas valsts iedzīvotāju, kas saslimis ar koronavīrusu.

Par Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieci ieceļ Ivetu Zalpēteri

Rīgas domes pagaidu administrācija otrdien, 31.martā, ārkārtas sēdē par izpilddirektora vietnieci nolēmusi iecelt Ivetu Zalpēteri.

ANO ģenerālsekretārs: COVID-19 ir lielākais pārbaudījums kopš Otrā pasaules kara

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs vērtējis, ka sociālās un ekonomiskās ietekmes ziņā jaunā koronavīrusa pandēmija pasaulē ir cilvēces lielākais pārbaudījums kopš Otrā pasaules kara.

Autovadītāju ievērībai: Vidzemē un Latgalē 1.aprīļa rītā vietām autoceļi apledo

Vidzemē un Latgalē ir nokrišņi lietus, slapja sniega veidā, tādēļ vietām apledojums apgrūtina braukšanu pa galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Ar COVID-19 inficējušies jau vismaz 26 medicīnas darbinieki

Speciālists skaidroja, ka slimība konstatēta vismaz 26 veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, kuru vidū ir gan administratori, gan medmāsas un ārsti, gan arī šoferi.

Sociālie mediji dzēš dezinformāciju saturošus prezidentu ierakstus

Sociālie tīkli Facebook un Twitter ir pievērsušies cīņai pret dezinformācijas izplatīšanu saistībā ar nepārbaudītu preparātu izmantošanu COVID-19 ārstēšanā. Izdzēsti tikuši Brazīlijas un Venecuēlas prezidentu ieraksti, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem no 1.aprīļa jāievēro jaunas higiēnas prasības

Turpmāk sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā jānodrošina apmeklētājiem iespēja rokas nomazgāt ar siltu ūdeni un mazgāšanas līdzekli vai tās dezinficēt pirms ēdienreizes.

Lauksaimniecības produktu cenu līmenis pagājušajā gadā palielinājies par 1,5%

Lopkopības nozarē lielākais iepirkuma cenas palielinājums bija cūkgaļai – par 18,4%, sasniedzot 1 608,67 eiro par tonnu, kas ir augstākā cena kopš 2014.gada.

Igaunijā novēro kāpumu maksājumu saistību nepildīšanā

COVID-19 izplatības un ierobežojumu dēļ Igaunijas tautsaimniecībā ir saskatāmas maksājumu saistību nepildīšanas pazīmes, tā novērojis parādu atmaksas un finanšu risku pārvaldības uzņēmums Creditinfo Eesti, ziņo igauņu raidsabiedrība ERR.

Darbaspēka izmaksas Latvijā pērn krietni zemākas nekā ES un eirozonā vidēji

Saskaņā ar tiem zemākas nekā Latvijā darbaspēka izmaksas ekonomikā pērn bija vien Lietuvā, Rumānijā un Bulgārijā.

Dīkstāves pabalstu saņems arī autoratlīdzību saņēmēji, pašnodarbinātie un darbinieki mikrouzņēmumos

Valdībā līdz šim atbalstītais dīkstāves pabalstu regulējums attiecās uz to darba ņēmēju loku, kuru darba devēji maksājuši visus nodokļus.

Krievijā inficēšanās gadījumu skaits dienas laikā aug par 500

Krievijā strauji audzis inficēšanās temps ar COVID-19. Diennakts laikā līdz otrdienai, 31.martam, klāt nākuši 500 jauni slimības un astoņi nāves gadījumi, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!