bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 21.02.2020 | Vārda dienas: Ariadne, Eleonora
LatviaLatvija

Raidījums: Nemiro vēlas atbrīvoties no valsts sekretāra, kurš iebildis pret amata piešķiršanu Rebenokam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ralfs Nemiro, Pāvels Rebenoks, Ēriks Eglītis, Ekonomikas ministrija, Edmunds Valants, Latvenergo, Latvenergo valde, Latvenergo padome, Parex, Kargins, Krasovickis, Parex tiesvedība

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro

Īsi pirms būtiskām izmaiņām AS Latvenergo padomē un valdē amatu varētu zaudēt uzņēmuma pašreizējais pārraugs – Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Ēriks Eglītis, kurš iebildis pret amatu piešķiršanu ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV) kādreizējam priekšniekam Pāvelam Rebenokam, informē TV3 raidījums Nekā personīga.

Nekā personīga zināms, ka Valsts kancelejā nonākusi Nemiro vēstule, kurā rosināts Eglīti pārcelt uz Centrālās statistikas pārvaldi un viņa vietā iecelt valsts sekretāra vietnieku Edmundu Valanti. Tomēr Valsts kanceleja vēstuli nosūtījusi atpakaļ ministrijai, lai tā novērš trūkumus tajā.

Valantis raidījumam nekomentē iespēju, ka viņš varētu kļūt par EM valsts sekretāru. Arī EM plānu nekomentē – tā esot tikai ministra atbildība.

Pats Nemiro, kurš pēkšņi devies atvaļinājumā, Nekā personīga apstiprina – ar pašreizējo valsts sekretāru sastrādāties esot grūti.

Jāatzīmē, ka valsts sekretāriem ir iespējas ietekmēt valsts uzņēmumu vadību.

Nesaskaņas starp Eglīti un Nemiro saasinājās pērn ap Jāņiem, atgādina raidījumā. Toreiz ministrs atlaida Latvenergo padomi un amatā bez konkursa iecēla jaunus locekļus. Par padomes priekšsēdētāju kļuva advokāts un ilggadējs Nemiro darba devējs – tagad ministra padomnieks Rebenoks. Eglītis bijis pret šādām izmaiņām, bet beigās dokumentus parakstījis, skaidro raidījumā.

Drīz pēc tam padome atkāpās un amatā nonāca pagaidu locekļi, kuri strādā potenciālā jaunā valsts sekretāra Valanta vadībā.

Jau decembrī bija jānoslēdzas atlasei par Latvenergo padomes locekļu amatiem, bet process ir iestrēdzis. Nekā personīga zināms, ka drošības dienesti brīdinājuši, ka vismaz vienam kandidātam ir problēmas ar pielaidi valsts noslēpumam.

Ja uzņēmuma vadībā ir cilvēks, kuram nav pielaides valsts noslēpumam, Latvenergo nevar saņemt industriālās drošības sertifikātu. Ja nav šī dokumenta, tad uzņēmums nevar piedalīties stratēģiskās nozīmes infrastruktūras objektu būvē un uzturēšanā. Tas savukārt ir pretrunā ar to, kas Latvenergo ir pēc būtības, skaidro Eglītis.

«Attiecīgi mēs nevaram riskēt ar uzņēmuma darbību un šādu cilvēku iecelt padomē,» komentē Eglītis.

Nekā personīga zināms, ka problēmas ar pielaidi ir Rebenokam. Viņš arī apstiprina, ka iekļuvis konkursa pēdējā kārtā.

Pagaidām nav zināms, kad varētu būt gatavs drošības dienestu atzinums par vienu no kandidātiem.

Latvenergo akcionāru sapulce ir sasaukta 12.februārī. Tad arī varētu tikt apstiprināta jaunā padome.

Darbi gaida – tostarp tiesvedība ar Karginu un Krasovicki

Raidījumā norāda, ka bez Latvenergo vadības iecelšanas EM darba kārtībā ir vēl vairāki būtiski uzdevumi – februārī pilnvaru termiņš beidzas trijiem Latvenergo valdes locekļiem, Pļaviņu HES ieplānots vismaz 180 miljonu eiro vērts drošības kanāla izbūves projekts, kā arī tiesvedība ar bijušajiem Parex akcionāriem Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki.

Šobrīd tiesvedību ar Karginu un Krasovicki ved EM pārraudzībā esošā AS Posserssor, kādreizējā Privatizācijas aģentūra.

Nemiro daudzajās tiesvedībās piedāvājis slēgt mierizlīgumu, jo viņam esot šaubas, vai valstij ilgo tiesvedību vispār ir vērts turpināt, ziņo Nekā personīga. Šādu iespēju līdz janvāra beigām uzdots izpētīt advokātu birojam TGS.

Šajā laikā no Kargina un Krasovicka vairāk nekā 230 miljonu vietā izdevies piedzīt tikai astoņus miljonus, informē raidījumā. Par pārējiem 222 miljoniem tiesvedība turpinās vēl trijos procesos.

Valsts pusei radušās šaubas, ka Karginam un Krasovickim vairs nemaz nav citu uzkrājumu vai īpašumi, ko attiesāt.

Nekā personīga pieļauj, ka Valanta pozīcijas būtiski sašķobījušās pēc Valsts kontroles ziņojuma par Valanta atbildības jomu – mājokļu būvniecību. Revīzijā secināts, ka valstī dzīvojamo telpu stāvoklis daudzviet ir kritisks.

Lasiet arī: Kariņš Nemiro lēmumus par Latvenergo padomi atzīst kā politiskus, taču ministra demisiju neprasīs

Nemiro uzdevis Valantam rast risinājumu, kā šo jomu sakārtot. Nekā personīga neoficiāli zināms, ka pret Valantu varētu tikt sākta pat dienesta izmeklēšana par vēl citu uzdoto uzdevumu nesavlaicīgu izpildi.

Pats Valants uzskata, ka viņa kvalifikācija atbilsts valsts sekretāra amatam.


Pievienot komentāru

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Bērnu slimnīcas krimināllietā tiesa piespriež apjomīgus naudassodus

Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudassods 70 minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

CVK aptiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Uzņēmumu reģistrs lemj, ka KPV LV februāra sapulce nebija lemttiesīga

Uzņēmumu reģistrs noteicis, ka partijas KPV LV 8.februāra atkārtotā biedru sapulce nebija lemttiesīga, tāpēc UR noteicis termiņu trūkumu novēršanai jeb jaunas sapulces sasaukšanai.

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!