Raidījums: Par spīti ASV sankcijām Lembergs aizvien saglabā dominējošo ietekmi Ventspilī

Aivars Lembergs

Par spīti ASV sankcijām, kas piemērotas smagos noziegumos apsūdzētajam un no pienākumiem atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam, viņam aizvien ļauts saglabāt dominējošo ietekmi Ventspils domē, un pastāv risks, ka tas varētu neapmierināt ASV Valsts kasi, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga.

Kā norāda raidījuma žurnālisti – lai gan kopš sankciju piemērošanas pagājuši jau gandrīz divi mēneši, aizvien nav zināms, vai ASV sankcijas sasniegušas savu mērķi.

ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja piemērotās sankcijas Lembergam pieprasa, lai bankas liedz viņam un viņa kontrolē esošajām organizācijām pieeju finanšu pakalpojumiem.

«Mērķis ir izbeigt Lemberga politisko un ekonomisko ietekmi, kas ir bijusi kaitīga Latvijai un līdz ar to arī NATO aliansei,» norāda raidījumā.

Lai gan Lembergs pēc sankciju piemērošanas zaudējis amatus vairākās prestižās sporta organizācijās, kā arī amatus dažās Ventspils pašvaldības struktūrās, bankas aizvien ļauj Lembergam saglabāt ietekmi Ventspils domē, kas savukārt varētu neapmierināt ASV Valsts kasi.

«Pirmām kārtām jāuzsver, ka Ventspils pašvaldība nav starp sankcionētām personām, bet tajā pašā laikā bankām, finanšu iestādēm jāpārliecinās, ka tad arī šīs citas personas nestrādā šo sankcionēto personu interesēs. Līdz ar to banku pieeja ir tāda, ka bankas pastiprināti vērtē šos darījumus, ko veic Ventspils pašvaldība, lai pārliecinātos, ka darījums netiek veikts sankcionētās personas interesēs,» Nekā personīga komentē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārstāvis Kristaps Markovskis.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) uzskata, ka apdraudējums Ventspils finanšu drošībai pagaistu vien tad, ja Lembergs vairs nebūtu ne priekšsēdētājs, ne finanšu komitejas vadītājs. Tomēr ministrija uzskata, ka par to lemt var tikai Ventspils domes deputāti.

Arī Ventspils domes opozīcija ir pārliecināta, ka Lembergs savu ietekmi pār finanšu lēmumiem pašvaldībā nav zaudējis – reālā vara ir nomaskēta, lai formāli nevarētu piesieties, atzīmē raidījumā.

Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (JV) Nekā personīga norāda, ka sankciju ietekme uz domes darbu bijusi neizteiksmīga – Lembergs nomainījis vienu komiteju pret citu un darbu turpina līdzīgā veidā kā pirms sankcijām.

«Pāris dienas atpakaļ tika pieņemts Ventspils budžets, tas viss tika sagatavots Lemberga vadībā, tieši tāpat kā tas notika iepriekšējos gados, šaurā domubiedru grupas vidē,» stāsta Kristovskis.

Nekā personīga informē, ka Lemberga partijai Latvijai un Ventspilij apturēta partijas konta darbība Luminor bankā. To raidījumam apstiprina arī pats Lembergs, kurš par šo sola vērsties tiesā.

Lasiet arī: BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja informācija liecina, ka pēdējais ziedojums saņemts 11.septembrī, kad piecus eiro noziedojis Juris Kanels. 16.aprīlī tādu pašu summu noziedojuši arī Guntis Blumbergs, Jānis Vītoliņš un Lembergs pats.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas