bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 29.03.2020 | Vārda dienas: Agija, Aldonis
LatviaLatvija

Raidījums: Rebenoks piedalījies sanāksmēs ar Latvijas gāzes akcionāru un Conexus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, Olainfarm, Latvenergo, Ēriks Eglītis, Ralfs Nemiro, Ekonomikas ministrija, Conexus, Latvijas gāze, Marguerite Fund,

Pāvels Rebenoks

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomnieks un ar «Olainfarm mantinieču kariem» saistītais Pāvels Rebenoks piedalījies arī oficiālās sanāksmēs ar Conexus un Latvijas gāzes akcionāru Marguerite Fund, vēsta TV3 raidījumā Nekā personīga.

To intervijā raidījumam apstiprinājis arī pat Rebenoks. Šeit vietā jautājums – vai nebūtu jāveic pārbaude, kā ministra palīgs bez pielaides valsts noslēpumam varēja pārrunāt jautājumus, kas bija un joprojām ir stingri slepeni?

Latvenergo ir lielākais valstij piederošais uzņēmums. Koncerna gada ieņēmumi ir ap 900 miljoniem, tīrā peļņa – ap 80 miljoniem eiro. Latvenergo vērtība ir vairāk nekā pusotrs miljards eiro, kas to padara par vērtīgāko kompāniju Latvijā, norāda raidījumā.

«Desmit gadus uzņēmuma vadītāja krēslā sēž Āris Žīgurs. Viņam un vēl diviem valdes locekļiem šī gada rudenī beigsies pilnvaru termiņš. Jaunā valde jāatlasa un jāapstiprina Latvenergo padomei. Jau pusgadu tādas uzņēmumam nav – ir iecelta pagaidu padome,» atzīmē Nekā personīga.

Konkursā atlasīti kompetentākie padomes locekļi, ko Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis trešdien, 5.februārī, grasījās apstiprināt atbildīgajā amatā. Taču Nemiro pusstundu pirms tam Eglīti atstādināja. Ieceļamo sarakstā Eglītis nebija iekļāvis Nemiro padomnieku Rebenoku, stāsta raidījumā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) norāda: «Ir runa faktiski par vienu no mūsu valsts lielajiem, stratēģiskajiem uzņēmumiem Latvenergo. Mums šobrīd ir tāda kārtība, ka ministriju pārziņā ir šie lielie valsts uzņēmumi. Šajā gadījumā ļoti svarīgi, ka ir tāds objektīvs konkurss, un ka šādus amatus padomē neieņem politiski pietuvinātas personas. To, ko tautā varētu saprast – «šofera dēli» un tā tālāk.»

Savukārt atstādinātais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis pauž: «Šis process klasiski ir tāds, ka tajā brīdī, kad ir pēdējā kārta, mēs esam saņēmuši pēdējos kandidātus, no kuriem tad izvēlieties padomes locekļus. Šai gadījumā, tad klasiski tiek uzdots jautājums iestādēm: lūdzu, veiciet sākotnējo novērtējumu, dodiet pirmsšķietamās atbildes. Attiecīgi no astoņiem kandidātiem, par kuriem tika lūgts novērtējums, tika saņemtas pozitīvas atbildes par pieciem, pirmsšķietami pozitīvas, tika saņemts viedoklis, ka par diviem cilvēkiem ir jāveic pilnā novērtēšana un tikai tad varēs pateikt kaut ko vispār. Un par vienu cilvēku bija pirmsšķietami negatīvs šis te viedoklis, līdz ar to bija tāda situācija miksēta.»

No vairākiem avotiem Nekā personīga zināms, ka kandidāts ar dienestu negatīvo vērtējumu ir Pāvels Rebenoks.

Tagad visiem kandidātiem jāpiesakās pielaides valsts noslēpumam saņemšanai. Process ieilgs vēl par vairākiem mēnešiem. Šajā laikā darbu turpinās pagaidu padome, kuru vada valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis. Viņu Nemiro virza par nākamo Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru. Valdībai par to jālemj otrdien, 11.februārī.

Lasiet arī: Olainfarm sarunu turpinājums: Nemiro padomnieka Rebenoka reiderisms

Eglītis dienu pirms atstādināšanas no Nemiro valsts sekretāra amata iesniedzis atlūgumu. Viņš tagad ministru publiski kritizē. Nemiro licis valsts sekretāram pieņemt politiskus lēmumus – atteikties no tiesvedības ar Parex akcionāriem un iecelt Latvenergo padomē Rebenoku.

«Ja man kā ierēdnim ministrs dod rīkojumu un rīkojums nav klaji nelikumīgs, tad man viņš tomēr ir jāpilda. Tāda bija situācija pagājušogad jūnijā ar to padome, tāda bija situācija tagad ar šo pagaidu padomi pagājušā gada oktobrī,» saka Eglītis.

Raidījumā atzīmē, ka Rebenoks mēģina ietekmēt lēmumus un padomu došanas vietā rīkojas it kā pats būtu ministrs. «Īsajā divu nedēļu laikā Rebenoka padome kādam no Latvenergo valdes locekļiem piedāvājusi veidot vēja enerģijas projektu un pirkt gatavu vēja parku.»

Ekonomikas ministrija izdarīja visu, lai Latvenergo padomē nonāktu Rebenoks. Konkursa noteikumi paredzēja, ka vienam no padomes locekļiem bija jābūt juristam, norāda Nekā personīga.

Ārštata padomnieka lomā Rebenoks piedalījies arī oficiālās sanāksmēs. Viena no tādām bija šaura tikšanās ar Conexus un Latvijas gāzes akcionāru Marguerite fondu.

Vaicāts, kas tika pārrunāts, Rebenoks atbild: «To es jums nevaru atklāt, tā ir sensitīva informācija.»

Rebenoka spilgtākais ieraksts CV ir padomes priekšsēdētāja amats Olainfarm. Viņš tajā nonāca 2018.gadā kā vienas Valērija Maligina mantinieces uzticamības persona. Līdz ar viņu ieradās arī jurists Mārtiņš Krieķis. Abu ietekme uz Olainfarm bija liela, norāda raidījumā.

BNN jau iepriekš rakstīja par to, kā gan Krieķis, gan Rebenoks «dala» Olainfarm un kā tas viss dzirdams publiskotajās sarunās, kas pieejamas šeit. Arī Nekā personīga atradis pāris izteikumus, kas ilustrē abu kungu darba stilu.

2018.gada aprīlis. Mārtiņš Krieķis: «Paklausies, Liepājas metalurgu atceries? Viņa vairs nav. Tikai tāpēc, ka tie, kas sēdēja otrā pusē negribēja ar mums sarunāties. Un ja šitente tas pats būs, man ir pilnīgi vienalga.»

2018.gada septembris. Pāvels Rebenoks: «Ira [Maligina] tagad ir nedaudz aizņemta, mēs te dokumentus taisām, gatavojam, tāpēc… mēs lemsim šo jautājumu, tāpēc mums ar jums jāsatiekas un jāparunājas.»

2018.gada septembris. Mārtiņš Krieķis: «Kad mēs ar jums norēķināsimies, mēs visu saplēsīsim un būs bez 21%. Kāpēc mums valsti barot? Mēs esam kārtīgi cilvēki, mums galvenais ciparu dabūt.»

Vēl par šo tematu: Mārtiņa Krieķa slēptās sarunas jeb visi ir lo*i

Kopš tā laika policija izmeklē aizdomas par Olainfarm notikušu līdzekļu aizplūšanu. Līdz ar Rebenoku un Krieķi Olainfarm padomē nonāca Daina Sirlaka, ko tagad Nemiro iecēlis jaunizveidotās VAS Ventas osta padomē, atzīmē raidījumā.


Pievienot komentāru

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt visu nozaru darba ņēmēji

Pēc konkrētu kritēriju izpildes dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumu darba ņēmēji.

Rīgā pie luksoforiem uz laiku tiks atslēgtas gājēju izsaukuma pogas

Rīgas domes Satiksmes departaments vērš iedzīvotāju uzmanību, ka izsaukuma pogas tiks atslēgtas uz nenoteiktu laiku un gājēji aicināti sagaidīt gājēju luksoforā zaļo gaismu.

Autobusos drīkstēs ieņemt tikai katru otro sēdvietu

Priekšroka autobusos būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!