bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 22.02.2020 | Vārda dienas: Adriāna, Adrians, Adrija, Ārija, Rigonda
LatviaLatvija

Raidījums: Rebenoks piedalījies sanāksmēs ar Latvijas gāzes akcionāru un Conexus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, Olainfarm, Latvenergo, Ēriks Eglītis, Ralfs Nemiro, Ekonomikas ministrija, Conexus, Latvijas gāze, Marguerite Fund,

Pāvels Rebenoks

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomnieks un ar «Olainfarm mantinieču kariem» saistītais Pāvels Rebenoks piedalījies arī oficiālās sanāksmēs ar Conexus un Latvijas gāzes akcionāru Marguerite Fund, vēsta TV3 raidījumā Nekā personīga.

To intervijā raidījumam apstiprinājis arī pat Rebenoks. Šeit vietā jautājums – vai nebūtu jāveic pārbaude, kā ministra palīgs bez pielaides valsts noslēpumam varēja pārrunāt jautājumus, kas bija un joprojām ir stingri slepeni?

Latvenergo ir lielākais valstij piederošais uzņēmums. Koncerna gada ieņēmumi ir ap 900 miljoniem, tīrā peļņa – ap 80 miljoniem eiro. Latvenergo vērtība ir vairāk nekā pusotrs miljards eiro, kas to padara par vērtīgāko kompāniju Latvijā, norāda raidījumā.

«Desmit gadus uzņēmuma vadītāja krēslā sēž Āris Žīgurs. Viņam un vēl diviem valdes locekļiem šī gada rudenī beigsies pilnvaru termiņš. Jaunā valde jāatlasa un jāapstiprina Latvenergo padomei. Jau pusgadu tādas uzņēmumam nav – ir iecelta pagaidu padome,» atzīmē Nekā personīga.

Konkursā atlasīti kompetentākie padomes locekļi, ko Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis trešdien, 5.februārī, grasījās apstiprināt atbildīgajā amatā. Taču Nemiro pusstundu pirms tam Eglīti atstādināja. Ieceļamo sarakstā Eglītis nebija iekļāvis Nemiro padomnieku Rebenoku, stāsta raidījumā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) norāda: «Ir runa faktiski par vienu no mūsu valsts lielajiem, stratēģiskajiem uzņēmumiem Latvenergo. Mums šobrīd ir tāda kārtība, ka ministriju pārziņā ir šie lielie valsts uzņēmumi. Šajā gadījumā ļoti svarīgi, ka ir tāds objektīvs konkurss, un ka šādus amatus padomē neieņem politiski pietuvinātas personas. To, ko tautā varētu saprast – «šofera dēli» un tā tālāk.»

Savukārt atstādinātais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis pauž: «Šis process klasiski ir tāds, ka tajā brīdī, kad ir pēdējā kārta, mēs esam saņēmuši pēdējos kandidātus, no kuriem tad izvēlieties padomes locekļus. Šai gadījumā, tad klasiski tiek uzdots jautājums iestādēm: lūdzu, veiciet sākotnējo novērtējumu, dodiet pirmsšķietamās atbildes. Attiecīgi no astoņiem kandidātiem, par kuriem tika lūgts novērtējums, tika saņemtas pozitīvas atbildes par pieciem, pirmsšķietami pozitīvas, tika saņemts viedoklis, ka par diviem cilvēkiem ir jāveic pilnā novērtēšana un tikai tad varēs pateikt kaut ko vispār. Un par vienu cilvēku bija pirmsšķietami negatīvs šis te viedoklis, līdz ar to bija tāda situācija miksēta.»

No vairākiem avotiem Nekā personīga zināms, ka kandidāts ar dienestu negatīvo vērtējumu ir Pāvels Rebenoks.

Tagad visiem kandidātiem jāpiesakās pielaides valsts noslēpumam saņemšanai. Process ieilgs vēl par vairākiem mēnešiem. Šajā laikā darbu turpinās pagaidu padome, kuru vada valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis. Viņu Nemiro virza par nākamo Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru. Valdībai par to jālemj otrdien, 11.februārī.

Lasiet arī: Olainfarm sarunu turpinājums: Nemiro padomnieka Rebenoka reiderisms

Eglītis dienu pirms atstādināšanas no Nemiro valsts sekretāra amata iesniedzis atlūgumu. Viņš tagad ministru publiski kritizē. Nemiro licis valsts sekretāram pieņemt politiskus lēmumus – atteikties no tiesvedības ar Parex akcionāriem un iecelt Latvenergo padomē Rebenoku.

«Ja man kā ierēdnim ministrs dod rīkojumu un rīkojums nav klaji nelikumīgs, tad man viņš tomēr ir jāpilda. Tāda bija situācija pagājušogad jūnijā ar to padome, tāda bija situācija tagad ar šo pagaidu padomi pagājušā gada oktobrī,» saka Eglītis.

Raidījumā atzīmē, ka Rebenoks mēģina ietekmēt lēmumus un padomu došanas vietā rīkojas it kā pats būtu ministrs. «Īsajā divu nedēļu laikā Rebenoka padome kādam no Latvenergo valdes locekļiem piedāvājusi veidot vēja enerģijas projektu un pirkt gatavu vēja parku.»

Ekonomikas ministrija izdarīja visu, lai Latvenergo padomē nonāktu Rebenoks. Konkursa noteikumi paredzēja, ka vienam no padomes locekļiem bija jābūt juristam, norāda Nekā personīga.

Ārštata padomnieka lomā Rebenoks piedalījies arī oficiālās sanāksmēs. Viena no tādām bija šaura tikšanās ar Conexus un Latvijas gāzes akcionāru Marguerite fondu.

Vaicāts, kas tika pārrunāts, Rebenoks atbild: «To es jums nevaru atklāt, tā ir sensitīva informācija.»

Rebenoka spilgtākais ieraksts CV ir padomes priekšsēdētāja amats Olainfarm. Viņš tajā nonāca 2018.gadā kā vienas Valērija Maligina mantinieces uzticamības persona. Līdz ar viņu ieradās arī jurists Mārtiņš Krieķis. Abu ietekme uz Olainfarm bija liela, norāda raidījumā.

BNN jau iepriekš rakstīja par to, kā gan Krieķis, gan Rebenoks «dala» Olainfarm un kā tas viss dzirdams publiskotajās sarunās, kas pieejamas šeit. Arī Nekā personīga atradis pāris izteikumus, kas ilustrē abu kungu darba stilu.

2018.gada aprīlis. Mārtiņš Krieķis: «Paklausies, Liepājas metalurgu atceries? Viņa vairs nav. Tikai tāpēc, ka tie, kas sēdēja otrā pusē negribēja ar mums sarunāties. Un ja šitente tas pats būs, man ir pilnīgi vienalga.»

2018.gada septembris. Pāvels Rebenoks: «Ira [Maligina] tagad ir nedaudz aizņemta, mēs te dokumentus taisām, gatavojam, tāpēc… mēs lemsim šo jautājumu, tāpēc mums ar jums jāsatiekas un jāparunājas.»

2018.gada septembris. Mārtiņš Krieķis: «Kad mēs ar jums norēķināsimies, mēs visu saplēsīsim un būs bez 21%. Kāpēc mums valsti barot? Mēs esam kārtīgi cilvēki, mums galvenais ciparu dabūt.»

Vēl par šo tematu: Mārtiņa Krieķa slēptās sarunas jeb visi ir lo*i

Kopš tā laika policija izmeklē aizdomas par Olainfarm notikušu līdzekļu aizplūšanu. Līdz ar Rebenoku un Krieķi Olainfarm padomē nonāca Daina Sirlaka, ko tagad Nemiro iecēlis jaunizveidotās VAS Ventas osta padomē, atzīmē raidījumā.


Pievienot komentāru

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Latvijā janvārī būtiski mazinājusies elektroenerģijas cena

Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā bija 30,82 Eur/MWh, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, šajā pašā laika periodā.

Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

LOK prezidenta amatam virza tikai vienu kandidātu

LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Sprūda lietā Raituma advokāte piesaka noraidījumu cietušā pārstāvim

Saskaņā ar apsūdzību Sprūdam uzņēmumu Dzimtā sēta un Peltes īpašumi maksātnespējas procesos tiek inkriminēta aptuveni 2,6 miljonu eiro piesavināšanās.

Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

«Sagaidu aktīvu NVD un piesaistīto speciālistu darbu, lai pēc iespējas ātrāk varētu informēt par tālākajiem soļiem. Līdz tam brīdim būs pieejami esošie e-veselības pakalpojumi.»

Pērn TV nelegālā satura pieeja liegta 11 000 mājsaimniecībām

Aizvadītajā gadā kopumā TV nelegālā satura pieeja liegta aptuveni  11 000 Latvijas mājsaimniecību.

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!