Ratass Afganistānā pārliecināts par igauņu militāristu klātbūtnes lietderību

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass

Igaunijas spēki NATO operācijā Afganistānā «palīdz cilvēkiem radīt drošāku dzīves vidi», šādu pārliecību paudis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas), kurš šonedēļ uzturas vizītē nemierīgajā Dienvidāzijas valstī.

Kā otrdien, 8.oktobrī, Igaunijas valdības paziņojumu citē raidorganizācija ERR, Ratass uzturas vizītē Afganistānā no pirmdienas, 7.oktobra.

Tikšanās reizē ar Afganistānas prezidentu Ašrafu Gānī Igaunijas premjerministrs sacījis: «Mūsu Aizsardzības spēku locekļi kopā ar mūsu sabiedrotajiem Afganistānā palīdz radīt drošāku dzīves vidi, kur cilvēkiem dzīvot mierā, lai tie nebūtu spiesti pamest savas mājas. Tā ir arī artava mūsu pašu un Eiropas drošībai.»

Vēl par šo tematu: ASV pārtrauc sarunas par Afganistānas kara izbeigšanu

NATO dalībvalstu un partnervalstu spēki kopš 2015.gada Afganistānā īsteno atbalsta un apmācību operāciju, kurā iesaistīti kopumā vairāk nekā 17 000 militāristu.

Kā raksta ERR, Igaunija arī daudz darījusi Afganistānas attīstīšanā – kopš 2009.gada Igaunija valstī attīstības sadarbības programmas ietvaros ieguldījusi 10,3 miljonus eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas