Ratass iepazīstina ar Igaunijas drošības politikas principu jauninājumiem

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) Igaunijas parlamentā izklāstījis valsts drošības politikas principu papildinājumus, par kuru iekļaušanu likumā, viņa vārdiem, vienojušās gan koalīcijā, gan opozīcijā strādājošās partijas.

Kā Ratasa pausto citē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, valsts drošību vispirms ietekmē transatlantiskās drošības sistēmas dzīvotspēja, attiecības starp valstīm kaimiņu reģionos, kā arī Krievijas pieaugošā militārā aktivitāte un agresivitāte, kas attiecības tieši ietekmē.

Būtiskākie jauninājumi grozījumu projektā Igaunijas drošības politikas principu likumam ir pieeja, ka par drošību rūpējas valdība kā kopums, iesaistot sabiedrību kā kopumu, kā arī hibrīdagresijas iespēja un kiberdrošība kā atsevišķa aizsardzības nozares darbības sfēra.

Valsts iekšienē kā iespējamie cēloņi bīstamām situācijām nosaukti nevienmērīga reģionālu attīstība, sabiedrības grupu nepietiekama integrācija, neiecietības izpausmes un sabiedrības polarizācija atšķirīgu vērtību un skatījumu dēļ.

Ref: 111.111.103.4548

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas