Ratass: Igaunija par katru ES iemaksāto eiro pretim saņems 2,8 eiro

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) par otrdien panākto ES daudzgadu budžeta vienošanos sacījis, ka nākamos septiņus gadus Igaunija par katru eiro, ko tā iemaksās ES budžetā pretim saņems 2,8 eiro, vēsta raidorganizācija ERR.

Otrdien, 21.jūlijā, ES dalībvalstu līderi galotņu sanāksmē Briselē vienojās, ka bloka daudzgadu budžets no 2021. līdz 2027.gadam būs viens triljons eiro. COVID-19 ekonomisko seku mazināšanai paredzēts papildus izveidot 750 miljardu eiro lielu ekonomikas atjaunošanas fondu, caur kuru dalībvalstis, kuras pieteiksies varēs saņemt aizdevumus un arī neatmaksājamas mērķdotācijas.

Lasiet arī: ES dalībvalstis vienojas par 1,8 triljonu eiro budžetu un krīzes fondu

Igaunijas valdības vadītājs Ratass, kurš sarunās pārstāvējis savu valsti, otrdien komentējis, ka ES budžeta sadalījums ir pārsniedzis gaidīto, jo valsts saņems par 2,17 miljardiem eiro vairāk, nekā tā saņem patlaban. Viņš lēsis, ka nākamos septiņus gadus Igaunija par katru eiro, ko tā iemaksās ES budžetā pretim saņems 2,8 eiro. Ja pieskaita finansējumu, kas būs pieejams no jaunā ekonomikas atjaunošanas fonda, tad aplēse par saņemamo naudu pieaugot līdz 3,5 eiro.

Atsevišķa vienošanās panākta arī par papildu finansējumu dzelzceļa līnijas Rail Baltica būvēšanai.

«Igaunijas, Latvijas un Lietuvas sapnis par ātru un videi draudzīgu dzelzceļa līniju uz Eiropu piepildīsies. Budžeta sarunās papildu finansējums esošajam projektam pieauga par kopumā 1,56 miljardiem eiro esošajās cenās,» tā Ratasa paziņojumu citē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas