Pēc 24 gadiem ratificēts jauns nolīgums dzelzceļa satiksmei starp Latviju un Baltkrieviju

Galīgajā lasījumā Saeimā ceturtdien, 4.aprīlī, atbalstīts likumprojekts, ar kuru ratificē jaunu Latvijas un Baltkrievijas valdību nolīgumu par starptautisko dzelzceļa satiksmi, informē Saeimas Preses dienests.

Nolīgums paredz nodrošināt regulārus un netraucētus pasažieru, bagāžas, kravas bagāžas un kravu dzelzceļa pārvadājumus pāri valsts robežai atbilstoši mūsdienu dzelzceļa transporta funkcionēšanas apstākļiem abās valstīs. Tāpat nolīgums nosaka starptautisko dzelzceļa satiksmi starp Latvijas Republiku un Baltkrievijas Republiku, kā arī tajā noteikti pārvadātāju un personāla pienākumi, robežkontroles un cita veida kontroles veikšana, rīcība avārijas situācijās un negadījumu izmeklēšanā un citi jautājumi.

Pašlaik satiksmi dzelzceļa transporta jomā nosaka Latvijas un Baltkrievijas Nolīgums par dzelzceļa transporta darbību, kas tika parakstīts Rīgā 1995.gadā. Gan Latvijas, gan Baltkrievijas transporta ministrijas ir atzinušas šo nolīgumu par neatbilstošu mūsdienu situācijai, bet Latvijas gadījumā – arī par neatbilstošu Eiropas Savienības regulējumam.

Latvijas un Baltkrievijas valdību nolīgums par starptautisko dzelzceļa satiksmi tika parakstīts 2018.gada oktobrī. Lai nolīgums stātos spēkā, tas jāratificē abu valstu parlamentos.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas