Ražošanas izmaksas Latvijā: martā kāpums par 4,1%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā šī gada martā, salīdzinot ar 2018.gada martu, ir pieaudzis par 4,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 6,5%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 1,9%.

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 2,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 1,2%.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam elektroenerģijas ražošanai un tirdzniecībai, siltumapgādei un gāzes apgādei, kā arī koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Cenu pazeminošā ietekme bija gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas.

2019.gada martā, salīdzinot ar februāri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,4%, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,1%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,5%, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 0,2%.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu samazinājums elektroenerģijas ražošanā, tirdzniecībā un sadalē. Cenu paaugstinošā ietekme bija atsevišķu pārtikas produktu ražošanā, kā arī koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 600 uzņēmumi, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,4 tūkstošiem cenu, no tām 1,3 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,1 tūkstotis par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas