Ražotāju cenas rūpniecībā pieaugušas par 0,6%

Šā gada janvārī salīdzinājumā ar pērno decembri ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā palielinājušās par 0,7%.

Ražotāju cenas vietējā tirgū realizētajai produkcijai pieauga par 0,9%, bet eksportētajai – par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražotāju cenu pieaugumu mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu kāpums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, pārtikas produktu ražošanā un koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā.

Šajā janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,6%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai ražotāju cenas pieauga par 0,1%, bet eksportētajai produkcijai – par 1,2%.

Lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu kāpumam koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā – par 0,9 procentpunktiem.

Savukārt lielākā pazeminošā ietekme bija cenu samazinājumam datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 0,3 procentpunktiem, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē – par 0,2 procentpunktiem.

102.000.102.6696

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Un kur tad palika eiro ieviešanas priekšrocības? Partija un valdība taču kladzināja vienā laidā,ka ar eiro ieviešanu samazināsies ražošanas izdevumi………..

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas