Ražotāju cenas rūpniecībā sarukušas par 3,1%

Šā gada martā salīdzinājumā ar februāri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājies par 0,5%. Vietējā tirgū realizētai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,6%, eksportētajai produkcijai – par 0,4%.

Produkcijas cenu līmenis eksportam uz eirozonas valstīm palielinājās par 0,4%, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm saruka par 0,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu kritums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī pārtikas ražošanā.

Šā gada martā, salīdzinot ar 2015.gada martu, vidējais ražotāju cenu līmenis samazinājās par 3,1%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas saruka par 3,8%, eksportētajai produkcijai – par 2,4%. Produkcijas cenas eksportam uz eirozonas valstīm samazinājās par 1,5%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%.

Būtiskākais cenu samazinājums bija elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 1,2 procentpunktiem), koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,7 procentpunktiem) un pārtikas produktu ražošanā (par 0,6 procentpunktiem).

Ref: 102.000.102.12490

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas