Ražotāju cenu kopējais līmenis Latvijā krītas, taču koksnei bijusi paaugstinoša ietekme uz cenām

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2020.gada oktobrī, salīdzinot ar 2019.gada oktobri, ir samazinājies par 1,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. 

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir samazinājies par 3%, savukārt eksportētajai produkcijai palielinājies par 0,2%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 0,4%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,1%.

Būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā.

Paaugstinošā ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, kā arī iekārtu un ierīču remontam un uzstādīšanai.

2020.gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pieauga par 0,2%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,4%, savukārt eksportētajai produkcijai pieauga par 0,7%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 1,0%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,5%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas