Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā martā palielinājās par 0,1%

Šī gada martā salīdzinājumā ar februāri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,1%, bet eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,4%.
Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu pieaugums koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles un atkritumu savākšanā (izņemot bīstamos atkritumus).

Šī gada martu salīdzinot ar aizvadītā gada martu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 2,0%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas palielinājušās par 1,6%, bet eksportētajai produkcijai – par 2,3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 2,1%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,5%.
Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam pārtikas produktu ražošanā, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē, lielākā pazeminošā ietekme bija elektroenerģijas ražošanā.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 610 uzņēmumi, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,6 tūkstošiem cenu, no tām 1,4 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,2 tūkstoši par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Ref:224.000.103.1002

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas