Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā sarucis par 3,1%

Šā gada aprīlī salīdzinājumā ar martu ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%. Gan vietējā tirgū realizētajai produkcijai, gan eksportētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,1%.

Produkcijas cenu līmenis eksportam uz eirozonas valstīm samazinājās par 0,3%, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm palika nemainīgs, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu kritums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā.

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar 2015.gada aprīli, vidējais ražotāju cenu līmenis samazinājās par 3,1%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas saruka par 3,9%, eksportētajai produkcijai – par 2,2%. Produkcijas cenas eksportam uz eirozonas valstīm samazinājās par 1,5%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,7%.

Būtiskākais cenu samazinājums bija elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 1,6 procentpunktiem), koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,6 procentpunktiem) un pārtikas produktu ražošanā (par 0,4 procentpunktiem).

Ref: 102.000.102.12775

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas