Rīgas domē: Komitejas priekšsēdētāja ziņo par nenotikušu komitejas balsojumu; notiks vadītājas pārvēlēšana

Rīgas Domes deputāte Olga Veidiņa

Olga Veidiņa (S), esot Rīgas domes (RD) Sociālo lietu komitejas priekšsēdētāja, vienpersoniski ziņojumā mēram ierakstījusi, ka visa komiteja nobalsojusi par piemaksu Bāriņtiesas priekšsēdētājam Aivaram Krasnogolovam, lai gan komitejā šis jautājums vispār netika skatīts, telefonsarunā ar BNN pastāstīja RD opozīcijas deputāte Marija Balcere (JKP).

«Tātad viņa vienpersoniski uzraksta [ziņojumu], apejot to, kā būtu procesuāli jādara,» komentē Balcere, piebilstot, ka pati Veidiņa esot teikusi, ka «tā vienmēr dara».

Šis bijis iemesls, kādēļ piektdien, 18.janvārī, sasaukta Sociālo lietu komitejas ārkārtas sēde, kurā balso par tās nu jau bijušās vadītājas Veidiņa nomaiņu uz Baibu Rozentāli (S).

Balcere telefonsarunā arī pastāstīja, ka prasība atcelt Veidiņu no amata bijusi jau pirms pusgada, jo pirms gada esot bijis līdzīgs gadījums, bet tolaik visa pozīcija nobalsojusi par Veidiņas atstāšanu amatā. Komentējot pozīcijas nostājas maiņu, Balcere piebilst: «Acīmredzot Saskaņa pēc šī notikuma izdarījusi savu vērtējumu.»

RD mērs Nils Ušakovs paziņojis, ka RD Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks (S) un Sociālo jautājumu komitejas vadītāja Olga Veidiņa (S) ir pieņēmuši lēmumu pāriet no komiteju vadītāju amatiem uz Saskaņas frakcijas priekšsēdētājas vietnieku amatiem.

Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītāja amatam izvirzīts Vadims Faļkovs (S), Sociālo jautājumu komitejas vadītāja amatam – Baiba Rozentāle (S).

Ušakovs savos paziņojumos pauž vērtējumu, ka Faļkovs ir atzīts nozares profesionālis, viņš arī daudzus gadus ir strādājis par trolejbusa vadītāju un pat pēc ievēlēšanas domē turpināja apvienot deputāta amatu un trolejbusa vadītāja darbu. «Tas pašlaik ir ārkārtīgi svarīgi uzņēmumam Rīgas satiksme, jo darba kolektīva interešu aizstāvības jautājumi mums ir prioritāte,» uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Savukārt Rozentāle ir bijusi veselības ministre. «Šī pieredze kritiski svarīga pašlaik, kad mēs dzīvojam pilnīgas neskaidrības apstākļos gan par valdību, gan par Labklājības un Veselības ministrijas turpmākajiem plāniem,» pauž Ušakovs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas