Rebenoks pamet darbu Rīgas brīvostas valdē

Advokāts Pāvels Rebenoks

Apšaubāmas reputācijas advokāts, kas iesaistīts Olainfarm sarunās, un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomnieks Pāvels Rebenoks ir nolēmis pamest darbu Rīgas brīvostas valdē, tādējādi saglabājot savu advokāta statusu, paziņojumā presei norādījis pats advokāts.

Šādu lēmumu Rebenoks bija spiests pieņemt, jo Latvijas Zvērinātu advokātu padome (LZAP) bija viņam uzdevusi līdz aprīļa beigām izšķirties par to, vai viņš saglabā amatpersonas statusu un aptur darbu advokatūrā, vai atsakās no amatpersonas statusa un turpina praktizēt advokatūrā.

Par savu lēmumu Rebenoks ir informējis arī ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu (KPV LV) un Rīgas brīvostas pārvaldnieku Ansi Zeltiņu.

Jau iepriekš vēstīts, ka Rebenoks varētu būt nonācis interešu konfliktā saistībā ar ieņemamajiem amatiem.

Valdība pērn 26.februārī pēc Nemiro ieteikuma iecēla Rebenoku Rīgas brīvostas valdes locekļa amatā, tādējādi viņam saskaņā ar likumu Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā kļūstot par valsts amatpersonu. Savukārt LZAP 2017.gada lēmums Par advokātu blakus nodarbošanos un statusu nosaka, ka praktizējošs advokāts nevar būt valsts amatpersona, izņemot sertificētu maksātnespējas procesa administratoru un pašvaldības deputātu.

Rozenbergs iepriekš atzīmēja, ka Rebenoks kopš kļūšanas par valsts amatpersonu nav vērsies padomē ar lūgumu par advokāta darbības apturēšanu. 

Savukārt Rebenoks apgalvoja, ka advokāta un Rīgas brīvostas valdes locekļa amatu savienošana nav pretrunā ar Advokatūras likumu, kurā noteikts, ka advokatūras prakse ir jāizbeidz personai, kura strādā valsts dienestā.

Advokatūras likumā teikts, ka par zvērinātiem advokātiem nevar uzņemt personas, kuras tostarp ir tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestādes, atvasinātas publiskas personas, citas valsts iestādes vai valsts (pašvaldības) kapitālsabiedrības dienestā, izņemot mācībspēkus izglītības iestādēs un personas, kas veic juriskonsulta pienākumus saskaņā ar līgumu.

«Advokāta amats nav savienojams ar amatu valsts dienestā, bet es neesmu valsts dienestā. Es varu savienot amatu [Rīgas brīvostas valdē un advokāta praksi],» teica Rebenoks.

Viņš pērn martā esot informējis LZAP, ka turpmāk savienos advokāta amatu ar ekonomikas ministra ārštata padomnieka amatu un Rīgas brīvostas valdes locekļa amatu. Rebenoks arī norādīja, ka viņš patlaban ir apturējis advokāta praksi de facto, nevis de iure, proti, vairs nepieņem jaunus klientus, bet joprojām kā aizstāvis ir iesaistīts «vienā garā kriminālprocesā».

Savukārt Rozenbergs norādīja, ka Advokatūras likums neparedz darbības de facto apturēšanu. 

Rebenoka vārds pēdējā laikā plaši izskanējis saistībā ar viņa kandidatūru darbam VAS Latvenergo padomē un iesaisti t.s. Olainfarm mantinieču karos.

Vēl par šo tematu: Olainfarm sarunu turpinājums: Nemiro padomnieka Rebenoka reiderisms

Nemiro atstādināja no amata Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti, kā iemeslu tam norādot iespējamus pārkāpumus obligātā iepirkuma komponentes uzraudzībā. Tomēr pats Eglītis minējis, ka patiesais viņa atstādināšanas iemesls esot bijusi nevēlēšanās Latvenergo padomē iecelt Rebenoku.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes paziņoja, ka Rebenoks netiks virzīts uz Latvenergo padomi. Kariņš atgādināja, ka, veidojot valdību, tika panākta vienošanās atteikties no prakses darbam uzņēmumu padomēs virzīt politiski pietuvinātas personas.

Savukārt Rebenoks paziņoja, ka atsaucis savu kandidatūru darbam padomē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas