Recepte: Vareņiki

Turpmākās divas nedēļas pasaules valstu iedzīvotāju uzmanība būs pievērsta Krievijai, kuras kūrortpilsētā Sočos norisinās Ziemas Olimpiskās spēles. Šim notikumam par godu BNN piedāvā pagatavot ēdienu, kas raksturīgs krievu virtuvei.

Pazīstamākie krievu virtuves ēdieni ir pelmeņi, pīrādziņi, vareņiki, borščs, soļanka, pankūkas, ko dēvē par bļiņām un sacepums jeb zapekanka. Desertā krievi mielojas ar ķīseli un pīrādziņiem.

Vareņiki

Sastāvdaļas:

400 g biezpiena

150 g skāba krējuma

2 olas

1 tējkarote kartupeļu cietes

Kviešu milti

Pagatavošana:

Ar sāli samīcītu biezpienu, pārējos produktus un kviešu miltus, ko izmanto pēc vajadzības, pagatavo mīkstā, veltnējamā mīklā.

Mīklu izveltnē, sagriež aptuveni piecos centimetros garos gabaliņos un vāra karstā sālsūdenī, līdz tie uzpeld virspusē.

Ar putu karoti vareņikus izņem no ūdens, notecina un saliek lēzenā traukā.

Ēd ar krējumu un cukuru.

102.000.102.6563

Saistītie raksti

6 KOMENTĀRI

  1. Jūs varētu pacensties, un uzskatāmāk savietot tekstu. Man pēc jūsu receptes sanāk, biezpiens ar miltiem jāsamīca kopā, un jāsavāra plāksnītēs, kas galīgi neizskatās pēc vareņikiem, bet gan pēc garām, glumām strēmelēm.

  2. vai esat izmēģinājuši šo recepti, pirms “cepaties”? arī šādi var būt vareņiki – man krievu tautības ome bērnībā bieži tādus gatavoja, ja negribējās ķēpāties ar pildījumiem. Vai mūsdienās esam aizmirsuši, ka viss ģeniālais ir vienkāršs, un vai tiešām protam un gribam gatavot tikai tādas receptes, kur tajās minēto sastāvdaļu atrašanai jāizskraida visi Rīgas veikali (nemaz nerunājot par mazpilsētām, kur dažu sastāvdaļu vispār nav) un pie plīts jānostāv divas stundas???

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas