Reģionālajos maršrutos pieaudzis kontroļu skaits; visbiežāk pārkāpumi konstatēti Pierīgā

Visbiežāk pārkāpumi reģionālajos transportos konstatēti konstatēti maršrutos Rīga–Jūrmala, Rīga–Baldone, Rīga–Olaine un Rīga–Salaspils, ziņo VSIA Autotransporta direkcija (ATD).

Direkcijā vēsta, ka pagājušajā gadā reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos kopumā veiktas 2 639 kontroles, kas ir par 12% vairāk nekā 2019.gadā un par 43% vairāk nekā 2018.gadā. Pārkāpumi konstatēti 5% gadījumu un, tāpat kā citus gadus, pārsvarā tie bijuši biļešu tirdzniecības pārkāpumi.  Tāpat šogad kontrolieri pārbaudīja, kā pārvadātāji un pasažieri ievēro valstī noteiktos ierobežojumus vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Neskatoties uz to, ka 2020.gadā ir palielinājies kopējais veikto kontroļu skaits, pārkāpumi reģionālajā sabiedriskajā transportā, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, konstatēti nedaudz mazāk – pērn pārkāpumi konstatēti 5% gadījumu, 2019.gadā – 6% gadījumu, bet 2018.gadā – 7% gadījumu. Pārkāpumi lielākoties – 89% gadījumu – saistīti ar biļešu tirdzniecību, piemēram, pasažierim netika izsniegta biļete; nulles vērtības biļete izsniegta pasažierim, kuram tā nepienākas;

biļete izsniegta īsi pirms kontroles uzņemšanas autobusā; autobusa vadītājs neapstājās, lai uzņemtu kontroli autobusā.

Šādi gadījumi, tāpat kā citus gadus, visbiežāk bijuši Pierīgas maršrutos. Tāpat kontrolieri konstatējuši, ka atsevišķos gadījumos autobusa vadītājs neievēroja kustības sarakstu, pārvadātājs nebija uzstādījis aktuālo kustības sarakstu pieturvietā u.tml.

Autotransporta direkcija aicina pasažieru ņemt biļeti, atgādinot, ka statistiku par katra reisa pieprasījumu veido izsniegto biļešu skaits. Par gadījumiem, kad netiek izsniegta biļete vai konstatēti cita veida pārkāpumi, ATD aicina ziņot kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.

Pērn rudenī un ziemā, salīdzinot ar pavasari, pasažieri daudz apzinīgāk ievēroja valdības noteiktos ierobežojumus saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu sabiedriskajā transportā. Kontrolieri vien atsevišķos gadījumos konstatēja to, ka pasažieris braucis bez sejas maskas vai nav ievērojis distanci, ieņemot sēdvietu, kas bijusi marķēta.

Savukārt pārvadātāji bijuši apzinīgi jau kopš pavasara, operatīvi reaģējot ikreiz, kad tika ieviesti jauni ierobežojumi, piemēram, prasība neuzņemt vienā autobusā vai vilciena vagonā vairāk pasažieru par 50% no tā ietilpības. Tāpat pārvadātāji regulāri dezinficē transportlīdzekļus, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri bieži pieskaras. Rūpējoties par savu darbinieku drošību, pārvadātāji ir norobežojuši autobusa vadītāja vietu ar aizsargstiklu vai nepārdod biļetes rindā aiz autobusa vadītāja.

ATD atgādina, ka, braucot sabiedriskajā transportā, sejas maska ir jālieto obligāti.

Tāpat direkcija aicina iedzīvotājus, kuri neizmanto sabiedrisko transportu darba vajadzībām, izvērtēt brauciena nepieciešamību un izmantot citas pārvietošanās alternatīvas, piemēram, īsu distanci mērojot kājām. Ja citu alternatīvu nav, ATD iesaka braukt laikā, kad pasažieru plūsma ir mazāka, piemēram, dienas vidū.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas