Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā aprīļa beigās sarucis; Latgalē joprojām vislielākais bezdarbs

Latvijā šogad aprīļa beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,9% apmērā no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) informācija.

2021.gada aprīļa beigās NVA bija reģistrēti kopumā 71 376 bezdarbnieki, kas ir par 2856 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 74 232 bezdarbnieki.

Aprīlī visstraujāk reģistrētā bezdarba līmenis samazinājies Kurzemē – par 0,6 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 8,1% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kā arī Zemgalē – par 0,5 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 7,5%. 

Savukārt Rīgā samazinājums bijis minimāls – par 0,1 procentpunktu, mēneša beigās veidojot 6% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

Augstākais reģistrētā bezdarba līmenis aprīļa beigās joprojām bija Latgales reģionā – 16,2%, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš. 

Vidzemē reģistrētā bezdarba līmenis aprīlī samazinājies par 0,3 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 7,8% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, bet Rīgas reģionā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6%, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš.

2020.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Pagājušajā gadā Latvijā augstākais bezdarba līmenis bija jūnija un jūlija beigās – 8,6%.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas