Rehabilitācijas speciālisti gatavojas pievienoties citu ārstu prasībām par veselības finansējumu

Latvijas rehabilitācijas speciālistu profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) gatavojas pievienoties kopējām ārstniecības speciālistu prasībām attiecībā uz nepietiekamo valsts finansējumu veselības aprūpei, ziņo apvienības pārstāvis Aivars Vētra.

Viņš pauž, ka valdības vadītājs Krišjānis Kariņš mediķu prasības par finansējumu no valsts budžeta un ārstniecības speciālistu atalgojumu nekavējās sasaistīt ar reformu nepieciešamību veselības aprūpē un viņam noteikti tiesības to pieprasīt.

«Piemēram, septembrī notikušajā Pirmajā nacionālajā rehabilitācijas kongresā mēs paši atskatījāmies uz paveikto pēdējo 25 gadu laikā – mums ir laba rehabilitācijas speciālistu izglītība un labas rehabilitācijas iestādes, bet mums arī ir arhaiska un nesakārtota sistēma rehabilitācijas pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai, lai tie būtu savlaicīgi, vajadzīgajā apjomā un mērķtiecīgi, kā arī integrēti kopējā veselības aprūpes, sociālās palīdzības un sociālās apdrošināšanas sistēmā. Tai pašā laikā valdības deklarācijā iekļautā apņemšanās par vienotas rehabilitācijas sistēmu joprojām nav atrodama valdības tuvākajā laikā risināmo jautājumu kārtā,» stāsta Vētra.

Lasiet arī: Mediķi rīkos protesta akciju Viena diena bez ārsta

Viņš arī norāda, ka LRPOA neredz draudus Latvijā izglītoto rehabilitācijas speciālistu masveida aizplūšanā no Latvijas, bet tajā, ka šie speciālisti no valsts sektora varētu turpināt pāriet maksas pakalpojumu sniedzēju rindās, kur gan darba apstākļi, gan atalgojums ir motivējošāks un tādejādi būtiski mazinot pieejamību rehabilitācijas pakalpojumiem.

LRPOA uzskata, ka reformas veselības aprūpes sistēmā ir nepieciešamas, bet ne tikai ārstniecības pakalpojumu sniedzēju – slimnīcu, veselības centru, ģimenes ārstu prakšu u.c. – lokā. Tās ir īstenojamas tikai kopā ar pārmaiņām sociālās palīdzības un sociālās palīdzības sistēmā izvirzot veselības aprūpei ne tikai medicīniskus, bet arī sociālus mērķus – darbspēju ierobežojumu un invaliditātes mazināšanu, bērnam augšana un attīstība kopā ar saviem vienaudžiem un pilnvērtīga funkcionēšana novecojot.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas