Reirs: Audžuģimenēs zobārsta apmeklējums ir problēma

Labklājības ministrs Jānis Reirs

Daudzviet Latvijā audžuģimenēs viena no aktuālākajām veselības problēmām ir bērnu nepieciešamība pēc zobārsta apmeklējuma, informē labklājības ministrs Jānis Reirs, sakot, ka bieži vien situācijas ir pamatīgi «ielaistas».

Reirs trešdien, 26.aprīlī, parakstīja Labklājības ministrijas, Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas Bērnu nodaļas un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zobārstniecības fakultātes Bērnu studentu klīnikas Sadarbības memorandu.

«Regulāri tiekoties ar jau esošajām audžuģimenēm daudzviet Latvijā, dzirdu par dažādām veselības problēmām, ar kurām ikdienā sastopas ģimenes, tai skaitā par zobārsta nepieciešamību bērniem, nereti krietni «ielaistās» situācijās. Šis ir viens no praktiskiem soļiem, lai jau drīzākajā laikā ievērojami un efektīvi uzlabotu audžuģimeņu ikdienas dzīvi,» uzsver labklājības ministrs Reirs.

Norādot, ka tieši tāpēc pēc sarunām ar profesori Andu Brinkmani, kuras pārziņā ir jaunā Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātes Bērnu studentu klīnika, uzsākta cieša sadarbība.

Sadarbības memorandā paredzēta gan informācijas aprites veicināšana, gan praktiska sadarbība piedāvājot iespēju audžuģimenē esošajiem bērniem veikt mutes dobuma diagnostiku, individuāla plāna sastādīšanu un ārstniecību Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas Bērnu nodaļā un RSU Zobārstniecības fakultātes Bērnu studentu klīnikā.

Tāpat paredzēts regulārs monitorings un vajadzību apzināšana, lai praktiskais atbalsts būtu pieejams ikvienai ieinteresētajai audžuģimenei, ziņo Labklājības ministrija.

Ref: 225.000.103.721

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas