Reirs: Budžeta deficīts šogad varētu būt miljarda eiro apmērā

Latvijā budžeta deficīts šogad varētu būt miljarda eiro apmērā, otrdien, 11.augustā, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

«Budžeta deficīts varētu būt apmēram miljards eiro jeb 9–10% no nodokļu ieņēmumiem,» teica finanšu ministrs, piebilstot, ka šobrīd iztrūkums budžetā veido apmēram 500 miljonus eiro.

Reirs arī atzīmēja, ka marta sākumā tika prognozēts, ka budžeta ieņēmumi šogad samazināsies robežās no 600 miljoniem eiro līdz 1,5 miljardiem eiro. «Augusta sākotnējie dati rāda, ka, laikam, to maksimālo jeb pesimistiskāko robežu mēs nesasniegsim,» sacīja finanšu ministrs, atzīmējot, ka maijs ieņēmumu ziņā bija vissarežģītākais mēnesis, ar vislielāko iztrūkumu.

Lasiet arī: Nodokļu reformu valdībā plāno sākt virzīt nākamnedēļ, tomēr koalīcijas partneriem vēl vienprātības nav

Vienlaikus Reirs norādīja – ņemot vērā, ka šī krīze ir saistīta ar ārējā pieprasījuma trūkumu, nevis strukturālām problēmām Latvijas ekonomikā vai problēmām valsts pārvaldē, budžeta izdevumu daļā netiks veiktas izmaiņas. «Klasiskā situācijā mums nāktos veikt konsolidāciju, bet mēs to nedarīsim un pieļausim budžeta deficītu,» sacīja ministrs.

Tāpat finanšu ministrs piebilda, ka Eiropas Komisijai ir iesniegts vidēja termiņa budžets, kurā izmaiņas izdevumu apmērā un struktūrā nav paredzētas, vienlaikus plānojot sasniegt sabalansētu budžetu trijos gados ar izaugsmi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas