Reirs: Investoriem nedarbināt Liepājas metalurga rūpnīcu būtu neprāts

Rūpnīcas Liepājas metalurgs investori līdz šim ir izpildījuši visas savas saistības pret valsti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma apliecināja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Viņš arī pauda šaubas, ka uzņēmuma īpašnieki varētu nolemt izbeigt rūpnīcas darbību, ņemot vērā, kādas summas līdz šim jau ir investētas. Ieguldīt 35 miljonus eiro un nedarbināt rūpnīcu būtu neprāts, sacīja Reirs. «Vienīgā iespēja ir darbināt rūpnīcu,» viņš uzsvēra.

Ministrs informēja, ka pat, ja rūpnīca pārtrauktu darbību, valsts zaudētājos nepaliktu, jo saskaņā ar līgumu atgūtu visu kustamo un nekustamo mantu.

Reirs pieļāva, ka pašreizējā situācija radusies, jo uzņēmuma investori līdz šim ir darbojušies citādākā biznesa vidē. Ņemot vērā, ka Latvijā biznesa vide ir kā Eiropas Savienības dalībvalstī, valsts un investoru pārstāvjiem no Ukrainas atšķiras izpatne par valsts iespējamo atbalstu, sacīja Reirs.

Kā iepriekš vēstīts, AS KVV Liepājas metalurgs spiesta sašaurināt ražošanu tēraudkausēšanas cehā, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos, sacīja KVV Liepājas metalurga valdes loceklis Igors Kovaļenko.

«Esam spiesti atzīt, ka galvenais iemesls ir augstais elektrības obligātās iepirkuma komponentes (OIK) īpatsvars no produkcijas pašizmaksas, kas, pēc mūsu aprēķiniem, veido aptuveni 12 miljonus eiro gadā, ja ražotne strādātu uz pilnu jaudu – 75 000 tonnu mēnesī. Mēs zinām, ka atbildīgā ministrija jau strādā pie šī jautājuma drīza risinājuma. Par lielu nožēlu mums jau šobrīd tomēr ir jāpārskata un jāiepauzē ražošanas plāni attiecībā uz jaudu palielināšanu un plānoto darbu trīs maiņās tēraudkausēšanas cehā,» skaidroja Kovaļenko.

Tas ir viesis zināmas izmaiņas arī plānos attiecībā uz darbinieku skaitu – uzņēmums spiests neturpināt sadarbību ar daļu no darbiniekiem. «Ceram, ka tuvāko mēnešu laikā jautājums par OIK ietekmi uz ražošanu tiks atrisināts un mēs varēsim palaist rūpnīcu uz pilnu jaudu un pieņemt klāt darbiniekus, kā bija iepriekš plānots. Mēs ļoti ceram uz pilsētas un valsts amatpersonu palīdzību, lai kādreizējais metalurģijas flagmanis atdzimtu pilnībā,» piebilda Kovaļenko.

Ref:103.000.103.7331

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas