Reirs: Pret vardarbību ģimenē joprojām ir augsts tolerances līmenis

«Diemžēl sabiedrībā joprojām ir augsts tolerances līmenis pret vardarbību ģimenē un bieži vien ir arī neizpratne, kā rīkoties šādās situācijās. Tādēļ ļoti būtisks ir sistemātisks un regulārs darbs ar sabiedrību, skaidrojot dzimumu līdztiesību un atbildību,» uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Sākot ar 25.novembri, ko pasaulē atzīmē kā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautisko dienu vardarbības izskaušanai pret sievieti, tiek uzsākts pret vardarbību vērsts 16 dienu cikls. Šajā laikā starptautiskās, valsts un nevalstiskās organizācijas aktualizē ar cilvēktiesībām un vardarbības problemātiku saistītus jautājumus, informē Labklājības ministrijā (LM).

Reirs uzsver, ka ir svarīgi atkārtot, ka jebkura veida vardarbība – vardarbība pret sievieti, vardarbība ģimenē – ir nopietns cilvēktiesību pārkāpums. Tas rada negatīvas sekas ne tikai cietušajam, bet arī apkārtējiem un skar visu sabiedrību

Lai pievērstu uzmanību vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē problēmai, jau ceturto gadu Labklājības ministrija sadarbībā ar Iekšlietu ministriju, Valsts policiju, Ziemeļu Ministru Padomi, Somijas vēstniecību, Norvēģijas vēstniecību, Zviedrijas vēstniecību un Centru Marta organizē starptautisku konferenci Efektīvi risinājumi vardarbības ģimenē un vardarbības pret sievietēm novēršanai. Konference notiks ceturtdien, 30.novembrī, Iekšlietu ministrijā.

Konferencē eksperti no Latvijas un citām valstīm dalīsies ar labo praksi vardarbības ģimenē un vardarbības pret sievietēm mazināšanā, starpinstitūciju sadarbības pilnveidošanā un preventīvajā darbā, kā arī meklēs jaunus risinājumus efektīvu pakalpojumu nodrošināšanai, starpinstitucionālās sadarbības uzlabošanai un iesaistīto speciālistu kapacitātes stiprināšanai. Konferences dalībnieki no Somijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Latvijas dalīsies pieredzē par tiesas lomu vardarbības gadījumu risināšanā, atbalstu vardarbības upuriem, starpinstitucionālu sadarbību, kā arī preventīvo darbu, kas ir būtisks, lai novērstu vardarbību, skaidro ministrijā.

Ref:224.000.103.2955

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas