Sola no 2019.gada ievest jaunas reformas, lai palīdzētu invalīdiem

No 2019.gada nepieciešami tehniskie palīglīdzekļi tiks piedāvāti tiešā izvēles sistēmā, integrējot darbspējas vērtēšanu, padarot efektīvāku administrēšanu, nodrošinot pakalpojumu un tā sniegšanu atbilstoši klientu labākajām interesēm, ziņo Labklājības ministrija.

«Līdzšinējais modelis ir novecojis, neefektīvs un neatbilst cilvēku ar invaliditāti interesēm. Reformas rezultātā mēs radīsim labvēlīgākus un ērtākus risinājumus un palīdzēsim cilvēkam ātrāk un efektīvāk atgriezties stabilā ikdienā un darba tirgū,» uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Labklājības ministrijā prezentētā tehnisko palīglīdzekļu pakalpojuma reformas ideju paredz izstrādāt un no 2019.gada ieviest uz iepirkumu balstītu tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumu nodrošināšanas sistēmu. Ciešā Labklājības ministrijas sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām plānots izstrādāt normatīvo regulējumu.

Tā rezultātā tiks mainīta līdzšinējā pieeja, kad tehniskie palīglīdzekļi pieejami tikai par zemāko cenu, līdz ar to ierobežojot tirgu un konkurenci, ierobežojot palīglīdzekļu klāstu un neveidojot motivāciju attīstībai.

Tāpat jau no 2018.gada paredzēta administratīvās kapacitātes stiprināšana. Savukārt no 2019.gada paredzēta aktīvāk iesaistīt darba tirgū un iekļaujošā izglītībā cilvēkus, kuri saņem tehniskos palīglīdzekļus.

Turpmāk pakalpojums plānots ar vienotu klientu plūsmu un pieejamību arī reģionos. Lielāks un klientam ērtāks reģionālais pārklājums nodrošinās gan ātrāku un ērtāku pakalpojumu saņemšanu, gan labvēlīgākus remonta nosacījumus nepieciešamības gadījumā, gan finanšu līdzekļu ekonomiju.

Tādējādi tiks sniegts atbalsts darbspējas zuduma gadījumā ar valsts atbalsta pasākumiem, veicinot to atjaunošanu, lai cilvēks pēc iespējas aktīvāk var iesaistīties darba tirgū un iekļaujošā izglītībā, BNN vēsta ministrijā.

Ref: 225.000.103.991

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas