Reirs saredz iespēju samazināt siltumenerģijas tarifus iedzīvotājiem

Jāvērtē siltumenerģijas tarifos iekļauto administratīvo izdevumu pamatotība, ceturtdien, 2.jūnijā, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam Rīta panorāma sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Viņš pauda pārliecību, ka, pārskatot energokompāniju administratīvās izmaksas, tarifus varētu samazināt. «Es esmu pārliecināts, ka tas ļautu samazināt tarifus,» teica Reirs.

Tostarp Reirs norādīja, lai spriestu par šo jautājumu, nākamajā nedēļā sasaukta Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Budžeta un nodokļu apakšpadomes sēde.

«Aicināšu uzņēmējus un arī arodbiedrības, kas ir mūs sociālie partneri, atrast mehānismu, kā izvērtēt šo uzņēmumu administratīvās izmaksas. (..) Cik tur iekšā ir peļņa? Varbūt divus gadus peļņu nevajag? Kāpēc mums, piemēram, vajadzīga peļņa Rīgas Siltumam vai Latvenergo, ja par to summu var samazināt tarifu?» sacīja finanšu ministrs.

Tāpat Reirs pauda, ka paziņojumiem par tarifu sadārdzinājumiem divas, trīs vai četras reizes nav pamata.

«Man nav saprotama šādu paziņojumu jēga,» teica ministrs.

Tostarp viņš minēja, ka iepriekš ceļu būvē strādājošās kompānijas runāja par sadārdzinājumu divas trīs reizes, taču, pēc Latvijas Valsts ceļu veiktā pētījuma datiem, sadārdzinājums veidoja 15%, kam piekrita praktiski visi būvnieki.

«Sākotnējā saceltā ažiotāža ļoti traucē. Protams, sadārdzinājums būs, bet, kāds tas sadārdzinājums būs, tas ir atkarīgs no ārējiem apstākļiem,» sacīja Reirs. 

Tāpat ministrs atzīmēja, ka valdībā, piemēram, ir izskatīts ziņojums par iespēju atcelt biopiejaukumu degvielai, lai par apmēram 10–12% samazinātu degvielas cenu, taču degvielas tirgotāji šādu ieceri neatbalsta.

Lasiet arī: Baltijas valstis vairs nepirks balasnēšanas elektroenerģiju no Krievijas

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas