Reivass: Igaunija varētu uzņemt 150-200 bēgļus

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass

Igaunija nākamo divu gadu laikā varētu uzņemt līdz 200 bēgļus, kuri šķērsojuši Vidusjūru, šonedēļ norādījis Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass (Taavi Rõivas).

«Pašlaik uz Igauniju imigrē aptuveni 7 000 cilvēku gadā, no kuriem 3 000 nāk no valstīm ārpus Eiropas Savienības. Salīdzinājumam pāris simti bēgļu sabiedrībā noteikti neizraisītu rasistisku noskaņojumu. Šie bēgļi nāk no ļoti sarežģītas sociālās situācijas – ir zaudējuši ģimenes locekļus karā vai tikuši pastāvīgi vajāti. Mēs palīdzēsim šiem cilvēkiem,» intervijā sabiedriskajam medijam ERR sacījis Igaunijas premjerministrs.

Reivass arī noraidījis bažas, ka bēgļi Igaunijā varēs «dzīvot uz pabalstiem»: «Cilvēkiem, kuri ierodas Igaunijā ir jāatrod darbs (..). Mēs tiem palīdzēsim integrēties – viņi iemācīsies igauņu valodu un atradīs darbu,» tā Reivass.

Arī Latvijas premjere Laimdota Straujuma šonedēļ izteikusies, ka no tūkstošiem migrantu, kuri, šķērsojot Vidusjūru, nokļuvuši Dienvideiropas valstīs, Latvija varētu uzņemt aptuveni 200 bēgļus.

Ref: 111.111.103.2583

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas