Reivass: Varšavas NATO sanāksmes lēmumi nedrīkst būt vienreizēji ārkārtas soļi

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass

Uzstājoties ar uzrunu Tallinā atvērtā diskusijā ar nosaukumu «Ko Igaunija sagaida no NATO galotņu sanāksmes», Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass (Taavi Rõivas) prognozējis, ka tā valstij gaidāma veiksmīgākā sanāksme, kopš uzaicinājuma iestāties militārajā aliansē 2002.gadā.

Reivass, atsaucoties uz vairākiem ekspertiem un analītiķiem, pieļāvis, ka jūlijā Varšavā gaidāmā sanāksme būs veiksmīgākā arī pašas organizācijas vēsturē, jo, gatavojoties tai, NATO ir pierādījusi, ka tā spēj reaģēt uz mainīgu drošības situāciju un arī turēt dalībvalstīm dotos solījumus, ziņo ERR.

Attiecībā uz igauņu aizsardzības resora mērķiem Igaunijas premjerministrs norādījis, ka būtu jāsaņem politisks atbalsts, lai 2014.gada sanāksmē Velsā apstiprinātā NATO spēku klātbūtne valstī tiktu palielināta līdz 1 000 karavīru lielas kaujasspējīgas vienības pastāvīgai klātbūtnei.

Uzrunā arī uzsvērts, ka Velsas un Varšavas sanāksmēs pieņemtie lēmumi nedrīkst būt vienreizēji ārkārtas pasākumi, taču šos atturēšanas pasākumus izsaukusi Krievijas agresīvā rīcība, kas pēdējos divos gados nav manījusies un turpina būt provokatīva.

Ref: 111.111.103.3555

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas