Baltijas termināls sola, ka rekonstrukcija mazinās smaku Rīgas ostas tuvumā

Rīgas ostas uzņēmums A/S B.L.B. Baltijas termināls plāno uzsākt naftas produktu pārkraušanas un uzglabāšanas termināla rekonstrukciju, kā arī jaunas dzelzceļa estakādes būvniecību tumšo naftas produktu noliešanai no dzelzceļa vagoncisternām, vēsta Rīgas brīvosta.

Uzņēmuma pārstāvis min, ka termināla modernizācijas galvenais mērķis ir ne tikai palielināt uzņēmuma darbības efektivitāti un konkurētspēju, bet arī būtiski samazināt tā darbības ietekmi uz apkārtējo vidi.

Rīgas brīvosta akcentē, ka rekonstrukcijas gaitā tiks uzstādīta mūsdienīga naftas produktu tvaiku savākšanas un attīrīšanas (rekuperācijas) sistēma, kā arī izbūvētas ar naftas produktiem piesārņoto lietus ūdeņu attīrīšanas iekārtas.

«Galvenais ieguvums no termināļa rekonstrukcijas, ko sajutīs ostas apkaimju iedzīvotāji Sarkandaugavā, Vecmīlgrāvī un Mežaparkā, būs ievērojams smaku izplatības samazinājums, ko nodrošinās jauno rekuperācijas iekārtu darbība. Pašreiz ir izstrādāts termināļa rekonstrukcijas projekts, veikti visi nepieciešamie saskaņojumi un iesniegta dokumentācija būvatļaujas saņemšanai,» par izmaiņām sola uzņēmums.

Darbus tiek plānots pilnībā paveikt līdz 2019.gadam.

Rekonstrukcijas projekta ietvaros uzņēmumā A/S B.L.B. Baltijas terminālsplānots veikt  veco horizontālo naftas produktu uzglabāšanas rezervuāru demontāžu un to vietā uzstādīt trīs jaunus vertikālus rezervuārus ar kopējo ietilpību 24 tūkstoši kvadrātmetrā.

Tiks izbūvēta arī jauna dzelzceļa vagoncisternu noliešanas estakāde tumšajiem naftas produktiem. Uzņēmums sola, ka jaunā estakāde būs aprīkota ar tvaiku savākšanas iekārtām, kas dos būtisku ieguldījumu smaku izplatības mazināšanā, jo tieši naftas produktu noliešanas procesā no dzelzceļa vagoniem rodas naftas produktu izgarojumi un traucējošās smakas.

Brīvosta paziņo: «Pēc rekonstrukcijas A/S BLB Baltijas termināls būs pirmais naftas produktu pārkraušanas uzņēmums Baltijā, kurā rekuperācijas iekārtas tiks izmantotas, pārkraujot tumšos naftas produktus (mazutu, bitumu, vakuumgāzeļlu).»

Smaku koncentrācijas mērīšanai, kopš 2014. gada uzņēmumā ir uzstādītas trīs elektroķīmisko, metāla oksīdu un fotojonizācijas detektoru monitoringa stacijas – elektroniskie deguni, vēsta uzņēmums.

2017. ada sākumā viena no šīm monitoringa stacijām ir pārvietota uz Ozo Golfa Kluba teritoriju, lai mērītu smaku izplatību ārpus termināļa. Kaut arī smaku koncentrācijas noteiktie mērķlielumi netiek pārsniegti, tomēr smaka ostai tuvajās apkaimēs vēl joprojām ir jūtama. Uzņēmumā A/S B.L.B. Baltijas termināls plānotie rekonstrukcijas darbi un mūsdienīgas rekuperācijas sistēmas izbūve dos būtisku ieguldījumu smaku mazināšanā gan ostas teritorijā, gan ostai pieguļošajās apkaimēs, par turpmākajiem uzlabojumiem sola uzņēmums.

Ref: 225.000.103.546

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas