bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.07.2018 | Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija
LatviaLatvija

Rektoru ienākumi pērn atšķīrušies pat astoņkārt; lielākie ienākumi – RTU rektoram Ribickim

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks

No valsts augstskolu rektoriem lielākie ienākumi pērn bijuši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoram Leonīdam Ribickim, savukārt lielākās parādsaistības deklarējis Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) rektors Edmunds Teirumnieks, liecina apkopotie Valsts ieņēmumu dienestā iesniegto valsts amatpersonu deklarāciju dati.

Rektoru ienākumus gadā var veidot vairākas pozīcijas – rektora alga un cita samaksa savā augstskolā un citās augstskolās, honorāri un cita samaksa par līgumdarbiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras iemaksas, darījumi, piemēram, mantas pārdošana, un citi ienākumu veidi.

Lielākie ienākumi pērn bijuši RTU rektoram Ribickim – viņš pērn kopumā saņēmis 231 716 eiro. Rektora algā viņš nopelnījis 94 331 eiro, vēl aptuveni trīs reizes mazāk – pensijā, savukārt vēl par vairākām pozīcijām RTU saņemti aptuveni 63 000 eiro, tostarp atvaļinājuma nauda 22 193 eiro apmērā. Ribickis arī guvis 34 101 eiro no saimnieciskās darbības un komercdarbības, kā arī ienākumus no Pasaules Enerģijas padomes Latvijas nacionālās komitejas un nodibinājuma Latvijas Tehnoloģiju parks.

Salīdzinājumā ar 2016.gadu Ribicka ienākumi pieauguši par 44 490 eiro, savukārt viņa parādsaistības sasniedz 17 289 eiro.

Latvijas Universitātes rektoram Indriķim Muižniekam pērn bijuši otri lielākie ienākumi – 147 738 eiro. Vairāk nekā puse šīs summas jeb 86 554 eiro saņemti kā alga LU. Pensijā Muižnieks pērn saņēmis nepilnus 20 000 eiro. Kā citu ienākumu veidu LU rektors no AS SEB atklātais pensiju fonds saņēmis vēl apmēram 14 000 eiro.

Trešie lielākie ienākumi 2017.gadā bija pašreizējam Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoram Aigaram Pētersonam. Viņa ienākumi pērn sasniedza 135 374 eiro, tāpat viņš deklarējis 18 301 eiro lielus uzkrājumus un 65 000 eiro lielas parādsaistības. Pētersons pērn 51 150 eiro nopelnīja VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, bet vēl 60 538 eiro – algā RSU. Pārējās ienākumu pozīcijas veidoja gan VSAA pabalsts 19 288 eiro apmērā, gan arī citi ienākumi.

Pētersons par RSU rektoru kļuva šogad februārī, bet līdz tam augstskolas rektors bija Jānis Gardovskis, un viņa ienākumi pērn sasniedza 281 665 eiro.

Visstraujāk ienākumi pērn pieauguši Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektorei Irinai Pilverei. Viņa deklarējusi 125 190 eiro ienākumus, kas ir par 46 388 eiro vairāk nekā 2016.gadā. Rektoru vidū viņa deklarējusi arī otras lielākās parādsaistības, kas sasniedz 82 800 eiro, savukārt uzkrājumos viņa deklarējusi 78 399 eiro.

Savukārt lielākās parādsaistības ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektoram Teirumniekam – tās pērn bijušas aptuveni 147 000 eiro apmērā. Teirumnieks pērn ienākumos guvis 45 682 eiro.

Akadēmiju vidū lielākie ienākumi pērn bijuši Latvijas Mākslas akadēmijas rektoram Kristapam Zariņam – 72 561 eiro, savukārt mazākie – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektoram Jānim Žīdenam un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektoram Valtam Āboliņam – attiecīgi 29 303 eiro un 28 318 eiro.

Savukārt 55 440 eiro lieli ienākumi pērn bijuši J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoram Guntaram Prānim, kurš par rektoru kļuva 2017.gada augustā. Latvijas Kultūras akadēmijas rektorei Rūtai Muktupāvelai deklarēti 51 247 eiro lieli ienākumi, kas auguši par 2 666 eiro.

Trīs augstskolu vidū lielākie ienākumi pagājušajā gadā bijuši Ventspils Augstskolas rektoram Kārlim Krēsliņam – 75 393 eiro. Tikmēr Vidzemes Augstskolas rektora Gata Krūmiņa ienākumi pērn bija 50 995 eiro, bet Banku augstskolas rektora Andra Sarnoviča – 61 856 eiro.

 

 

 


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Jaunākie komentāri