bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 24.09.2018 | Vārda dienas: Agris, Agrita
LatviaLatvija

Rektoru ienākumi pērn atšķīrušies pat astoņkārt; lielākie ienākumi – RTU rektoram Ribickim

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks

No valsts augstskolu rektoriem lielākie ienākumi pērn bijuši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoram Leonīdam Ribickim, savukārt lielākās parādsaistības deklarējis Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) rektors Edmunds Teirumnieks, liecina apkopotie Valsts ieņēmumu dienestā iesniegto valsts amatpersonu deklarāciju dati.

Rektoru ienākumus gadā var veidot vairākas pozīcijas – rektora alga un cita samaksa savā augstskolā un citās augstskolās, honorāri un cita samaksa par līgumdarbiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras iemaksas, darījumi, piemēram, mantas pārdošana, un citi ienākumu veidi.

Lielākie ienākumi pērn bijuši RTU rektoram Ribickim – viņš pērn kopumā saņēmis 231 716 eiro. Rektora algā viņš nopelnījis 94 331 eiro, vēl aptuveni trīs reizes mazāk – pensijā, savukārt vēl par vairākām pozīcijām RTU saņemti aptuveni 63 000 eiro, tostarp atvaļinājuma nauda 22 193 eiro apmērā. Ribickis arī guvis 34 101 eiro no saimnieciskās darbības un komercdarbības, kā arī ienākumus no Pasaules Enerģijas padomes Latvijas nacionālās komitejas un nodibinājuma Latvijas Tehnoloģiju parks.

Salīdzinājumā ar 2016.gadu Ribicka ienākumi pieauguši par 44 490 eiro, savukārt viņa parādsaistības sasniedz 17 289 eiro.

Latvijas Universitātes rektoram Indriķim Muižniekam pērn bijuši otri lielākie ienākumi – 147 738 eiro. Vairāk nekā puse šīs summas jeb 86 554 eiro saņemti kā alga LU. Pensijā Muižnieks pērn saņēmis nepilnus 20 000 eiro. Kā citu ienākumu veidu LU rektors no AS SEB atklātais pensiju fonds saņēmis vēl apmēram 14 000 eiro.

Trešie lielākie ienākumi 2017.gadā bija pašreizējam Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoram Aigaram Pētersonam. Viņa ienākumi pērn sasniedza 135 374 eiro, tāpat viņš deklarējis 18 301 eiro lielus uzkrājumus un 65 000 eiro lielas parādsaistības. Pētersons pērn 51 150 eiro nopelnīja VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, bet vēl 60 538 eiro – algā RSU. Pārējās ienākumu pozīcijas veidoja gan VSAA pabalsts 19 288 eiro apmērā, gan arī citi ienākumi.

Pētersons par RSU rektoru kļuva šogad februārī, bet līdz tam augstskolas rektors bija Jānis Gardovskis, un viņa ienākumi pērn sasniedza 281 665 eiro.

Visstraujāk ienākumi pērn pieauguši Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektorei Irinai Pilverei. Viņa deklarējusi 125 190 eiro ienākumus, kas ir par 46 388 eiro vairāk nekā 2016.gadā. Rektoru vidū viņa deklarējusi arī otras lielākās parādsaistības, kas sasniedz 82 800 eiro, savukārt uzkrājumos viņa deklarējusi 78 399 eiro.

Savukārt lielākās parādsaistības ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektoram Teirumniekam – tās pērn bijušas aptuveni 147 000 eiro apmērā. Teirumnieks pērn ienākumos guvis 45 682 eiro.

Akadēmiju vidū lielākie ienākumi pērn bijuši Latvijas Mākslas akadēmijas rektoram Kristapam Zariņam – 72 561 eiro, savukārt mazākie – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektoram Jānim Žīdenam un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektoram Valtam Āboliņam – attiecīgi 29 303 eiro un 28 318 eiro.

Savukārt 55 440 eiro lieli ienākumi pērn bijuši J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoram Guntaram Prānim, kurš par rektoru kļuva 2017.gada augustā. Latvijas Kultūras akadēmijas rektorei Rūtai Muktupāvelai deklarēti 51 247 eiro lieli ienākumi, kas auguši par 2 666 eiro.

Trīs augstskolu vidū lielākie ienākumi pagājušajā gadā bijuši Ventspils Augstskolas rektoram Kārlim Krēsliņam – 75 393 eiro. Tikmēr Vidzemes Augstskolas rektora Gata Krūmiņa ienākumi pērn bija 50 995 eiro, bet Banku augstskolas rektora Andra Sarnoviča – 61 856 eiro.

 

 

 


Pievienot komentāru

Foto: Pāvests Francisks vada ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Jaunākie komentāri