ReRe būve 1 nodevusi Valsts nekustamajiem īpašumiem Jaunā Rīgas teātra ēku

Pilnsabiedrība ReRe būve 1 otrdien, 10.decembrī, nodevusi VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) Jaunā Rīgas teātra ēku, trešdien intervijā Latvijas Radio paudis VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

«Ir panākts kompromiss un vienošanās ar būvnieku, kas ir sabiedrības interesēs. Līgums ir izbeigs, un objekts mums vakar ir nodots,» sacīja Vārna.

Viņš arī norādīja, ka šobrīd turpinās iepirkums par Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa rekonstrukciju, kas noslēgsies janvārī.

Tostarp Vārna atzina, ka būvnieku interese par iepirkumu ir samērā liela.

«Interese ir – tiek skatīts gan objekts, gan dokumentācija,» piebilda VNĪ valdes priekšsēdētājs.

BNN jau vēstīja, ka VNĪ un pilnsabiedrība ReRe būve 1 pirmdien, 9.decembrī, vienojās par tiesas procesu izbeigšanu Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas lietā.

Panāktā vienošanās paredz, ka abas puses atsauc tiesā iesniegtās prasības un izbeidz attiecīgās tiesvedības. Panāktās vienošanās ietvaros ReRe būve 1 nodod VNĪ būvlaukumu, būvmateriālus un demontētos materiālus, kas nepieciešami tālākai ēkas rekonstrukcijai, kā arī vienošanās ietvaros paredz kompensāciju blakus esošo ēku bojājumu novēršanai un objektā veicamajiem konservācijas darbiem, un atmaksā avansu. Savukārt VNĪ norēķinās par būvsabiedrības reāli paveiktajiem, bet vēl neapmaksātajiem darbiem.

Tāpat ziņots, ka, laužot līgumu ar būvnieku, VNĪ kā pasūtītāja galvenās pretenzijas bija par darbu drošību, to kvalitāti un termiņu ievērošanu. ReRe būve 1 nepiekrita līguma laušanai un vērsās tiesā, lai uzteikumu atzītu par spēkā neesošu un noteikt jaunu līguma izpildes termiņu. Šajā lietā tiesa piemēroja prasības nodrošinājumu – aizliegumu VNĪ slēgt līgumu par tālākajiem Jaunā Rīgas teātra būvdarbiem. Savukārt VNĪ iesniedza tiesā prasību par 209 852 eiro liela līgumsoda piedziņu.

«Neatkarīgi no tā, vai tiesas piemērotais prasības nodrošinājums tiktu atcelts, visticamāk, būtu jāturpina tiesāties par pieeju objektam, būvmateriālu un demontēto materiālu atgūšanu. Tieši tādēļ esam apmierināti ar to, ka ir noslēgta vienošanās, attiecībām ar ReRe būve 1 Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas projektā varam pielikt punktu un visu savu uzmanību veltīt teātra pārbūvei,» pauda Vārna.

Jaunu iepirkumu Jaunā Rīgas teātra būvniecībai, kas paredz projekta realizāciju atbilstoši arhitektes Zaigas Gailes iecerei un teātra vajadzībām, VNĪ izsludināja septembrī. Savukārt pretendentu pieteikšanās noslēgsies 2020.gada 3.janvārī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas