ReTV: Pagaidām inficētām personām neaptur Covid-19 vakcinācijas sertifikāta darbību; kļūdu mainīs

Šobrīd daudzus pakalpojumus iespējams saņemt, uzrādot vakcinācijas sertifikātu. Bet ar Covid-19 inficējas arī potētas personas, tāpēc rodas jautājums, kas slimošanas laikā notiek ar vakcinācijas sertifikātu, vai tas joprojām ir aktīvs. Izrādās – sertifikāta darbību neaptur arī uz to brīdi, kad cilvēks ir saslimis ar Covid-19.

Kopš 1.jūnija spēkā ir sertifikāti, teorētiski un arī praktiski iespējams tas, ka inficēta persona, būdama negodprātīga, var apmeklēt jebkuru vietu, uzrādot sertifikātu. Nacionālajā veselības dienestā ReTV norāda, – lai sāktu vakcinētu personu sertifikātu apturēšanas, bija jāsaskaņo dažādi normatīvie akti, tāpat arī tam jāpielāgo sistēmas.

Edgars Goba, Nacionālā veselības dienesta informācijas tehnoloģiju koordinators, ReTV Ziņām norāda: «Arī izstrādātājiem savs laiks nepieciešams, tur epidemiologi iesaistīti, tas process nav tik viegls. Kamēr vēl tika līdz tām vienpadsmit dienām, tur daudz epidemiologu apakšā, kas skaidroja, kāpēc tā vai šitā.»

Tikmēr, kopš Latvijā darbojas Covid-19 sertifikāti, pagājuši jau četri mēneši. Tagad beidzot rasts risinājums.

Inficētu, bet vakcinētu personu sertifikātus uz noteiktu laiku sāks apturēt no 10.oktobra.

«Tie, kas saslimst, kam pozitīvs Covid-19 tests, tiem šie sertifikāti uz vienpadsmit dienām neanulēs, bet apstādinās, viņi neverificēsies,» saka Goba.

Pēc vienpadsmit dienām sertifikāta darbība atkal atjaunosies. Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) skaidro, ka arī šobrīd vakcinētām, bet inficētām personām ir jāievēro stingri karantīnas noteikumi. Pretējā gadījumā ir pārkāpts likums.

Valsts policijas (VP) Valmieras iecirknī ReTV Ziņām stāsta, ka policija šobrīd dodas pārbaudīt karantīnas noteikumu ievērošanu tad, ja par kādiem pārkāpumiem saņem signālus no Veselības inspekcijas vai SPKC. Sods par epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu var sasniegt pat 2 000 eiro.

VP Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Jānis Bagāts saka: «Ir cilvēki, kuri ļoti ievēro, ir tādi, kas mazāk, bet lielākā daļa jau ievēro. Nav tā, ka mēs esam ļoti daudz sodījuši par kārtības neievērošanu.»

Šobrīd pret Covid-19 pilnībā vakcinēto, arī sertifikātus saņēmušo Latvijas iedzīvotāju īpatsvars pārsniedzis 46%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas