Reuters: Sputnik V apstiprināšana ES atlikta līdz rudenim

Krievijas izstrādātās Covid-19 vakcīnas Sputnik V apstiprināšana Eiropas Savienībā (ES) tiek atlikta līdz rudenim vai pat gada beigām, vēsta aģentūra Reuters, atsaucoties uz informētiem avotiem.

Kā norāda Reuters, Krievijas puse līdz noteiktajam datumam – 10.jūnijam – nav sniegusi nepieciešamos datus par vakcīnas klīniskajiem izmēģinājumiem.

Agrāk tika prognozēts, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) varētu maijā vai jūnijā pieņemt lēmumu, vai apstiprināt vai neapstiprināt Sputnik V izmantošanu ES.

Tikmēr Krievijas Tiešo investīciju fonds, kas finansē Sputnik V ražošanu un nodarbojas ar tās izplatīšanu ārzemēs, noraidīja Reuters interpretāciju.

Lasiet arī: Visās Baltijas valstīs ļoti atšķiras vakcinēto skaits; Lietuva joprojām priekšgalā

«Lai arī lēmuma pieņemšana par procedūras veikšanas termiņiem ir EZA prerogatīva, Sputnik V komanda cer uz vakcīnas reģistrācijas saņemšanu divu mēnešu laikā,» teikts fonda paziņojumā. Fonds arī apgalvo, ka sniedzis visus nepieciešamos dokumentus.

Šobrīd Sputnik V ir apstiprināts izmantošanai divās ES valstīs – Ungārijā un Slovākijā, taču ne ES līmenī. Vakcīnu nav apstiprinājusi arī Pasaules Veselības organizācija (PVO), lai gan līgumi par Sputnik V piegādēm noslēgti ar vairākiem desmitiem valstu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas