bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 14.12.2019 | Vārda dienas: Auseklis, Gaisma

Eksperte: iesaistot piketā Ādažu mūzikas skolas audzēkņus, nav ievērots likums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU, Laila Rieksta - Riekstiņa

Laila Rieksta - Riekstiņa

Iesaistot bērnus piketā, Ādažu novada mūzikas skolas pedagogi nav ievērojuši likumdošanas prasības, uzskata Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa.

Kā ziņots, 24.februārī no Ādažu domes priekšsēdētāja amata atstādināto Normundu Breidaku pirms preses konferences un tās laikā atbalstīt bija ieradušies ap 150 Ādažu iedzīvotāju, tostarp līdzi atvesti bija aptuveni 20 bērni. Vēlāk vecāki sūdzējušies par to, ka bērni Mūzikas skolas solfedžo nodarbības laikā iesaistīti piketā Breidaka atbalstam.

Rieksta-Riekstiņa sacīja, ka pedagogi ir pārkāpuši gan Bērnu tiesību aizsardzības likumu, gan likumu «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem» prasības. Bērnu tiesību aizsardzības likumā ir noteikts, ka bērni var piedalīties dažādos pasākumos un paust savus uzskatus, taču tas nedrīkst traucēt izglītības iegūšanai. Mācību laikā skolēnus nekādos piketos, sapulcēs un gājienos iesaistīt nedrīkst, teica Rieksta-Riekstiņa.

Viņa norādīja, ka tas ir administratīvs pārkāpums un vecāki var vērsties policijā. Par pārkāpumu ir jānoformē protokols un pašvaldības Administratīvajai komisijai ir jāizskata protokols un jāpiemēro sods.

Savukārt līdzšinējais Ādažu novada vicemērs Pēteris Balzāns, kurš patlaban pilda Ādažu novada domes priekšsēdētāja pienākumus, neplāno vērtēt Mūzikas skolas skolotājas rīcību saistībā ar vecāku sūdzībām par to, ka bērni Mūzikas skolas solfedžo nodarbības laikā iesaistīti piketā Breidaka atbalstam. Vecāki bērnus turp esot aizveduši paši.

Breidaka partijas biedrs Balzāns, vaicāts, kā pašvaldība vērtē pedagogu rīcību, norādīja, ka pašvaldība neplāno vērtēt pedagogu rīcību šajā gadījumā un nekādas sankcijas par nelikumīgo rīcību, visticamāk, nesekos.

Skolas kontrolē Izglītības un zinātnes ministrijas inspekcijas – tās arī varētu sniegt kādas rekomendācijas. Nekāds mītiņš netika pieteikts un no pašvaldības puses nebija akceptēts. Tas nebija domes pasākums. Tā bija Breidaka personīgā preses konference, kas netraucēja ne darbu, ne satiksmi, ne mācības, teica Balzāns. Bērni piketu esot apmeklējuši kopā ar vecākiem. Vecāki paši tā vēlējās un viņus turp aizveda, apgalvoja Balzāns un stāstīja, ka pie skolas durvīm esot stāvējusi direktore un aicinājusi bērnus doties atpakaļ uz nodarbībām.

Tieši vecāki bija tie, kas vērsās medijos un informēja par to, ka viņu bērni Mūzikas skolas nodarbību laikā vesti piedalīties akcijā pret Breidaka atstādināšanu. Ādažu novada mūzikas skolas skolēnu vecāki televīzijas raidījumam Nekā personīga bija pauduši sašutumu par mazo bērnu nelikumīgu iesaistīšanu piketā mēra atbalstam. 24.februārī bija mīnus 10 grādi un mazie Ādažu pirmklasnieki sanāca mūzikas skolā, lai mācītos solfedžo. Tā vietā skolotāja septiņus gadus vecos bērnus izvedusi uz ielas, vēstīja raidījums.

Kā vēstīja raidījums, skolotāja Olga Freimane esot rīkojusies ar skolas direktores ziņu. Lēmums mācību stundu laikā vest bērnus piketēt esot bijis spontāns, emociju iespaidā. Tās viņai radījis Ādažu domes mājaslapā publicētais paziņojums, ka mēra nomaiņai var sekot mūzikas skolas izlikšana no telpām, kuru dēļ pašvaldība nonākusi lielos parādos.

Ādažu bāriņtiesas priekšsēdētājs Jānis Krasikovs norādīja, ka par šo gadījumu nav informēts, tāpēc no komentāriem atteicās, norādot, ka VBTAI vadītāja Rieksta-Riekstiņa jau ir paudusi vērtējumu par notikušo.


Pievienot komentāru

 1. acīgais teica:

  Ārprāc!!!!

 2. tante teica:

  Nožēlojama rīcība.

 3. zz teica:

  Pašus vajadzētu izdzīt, lai salst, kaut gan noteikti tik resni vēderi atlaisti, ka varētu dienām stāvēt.

 4. big mama teica:

  tas vispār ir kaut kas – bērniem likt piketēt. es kā mamma būtu dusmīga!

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!