Rietumi apsver jaunas sankcijas pret Krieviju, kamēr tā atbalsta Sīriju

Khanšeikhunas uzbrukumā cietis brīvprātīgais ar skābekļa masku

G7 lielvalstu ārlietu ministri centīsies panākt vienotu pozīciju attiecībā uz Sīrijas pilsoņu karu, pirms Amerikas Savienoto Valstu ārlietu ministrs dodas vizītē uz Maskavu ar mērķi pārliecināt Krieviju atteikties no Sīrijas valdības spēku atbalstīšanas.

Britu raidorganizācija BBC vēsta, citējot Vašingtonas paziņojumus, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) un ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) ir vienisprātis, ka tas vairs nav Krievijas stratēģiskajās interesēs pēc iespējamā ķīmisko ieroču uzbrukuma Sīrijā atbalstīt Sīrijas valdības spēkus.

Šīs Tuvo Austrumu valsts prezidenta Bašara al-Asada režīms gan ir noliedzis, ka tas pagājušajā nedēļā veicis uzbrukumu ar ķīmiskiem ieročiem opozīcijas spēku kontrolētā pilsētā. Uzbrukumā Khanšeikhunas pilsētā tikuši nonāvēti 89 cilvēki.

Krievija un Irāna, kas ir Asada režīma ciešākie militārie sabiedrotie, solījušas veikt prettriecienu, ja ASV veiks jaunus uzbrukumus Sīrijā. Krievija arī vērtējusi, ka Vašingtona nav uzrādījusi pierādījumus, ka Sīrijas valdības spēku rīcībā ir ķīmiskie ieroči.

Ref: 111.111.103.4892

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas