Rietumos novērtē Igaunijas digitālo pakalpojumu nozīmi pandēmijas laikā

Pasaules Ekonomikas forums (PEF) atzinīgi novērtējis ieguvumus, kādus Igaunijā šopavasar snieguši valsts ieguldījumi e-pārvaldē. Publiskā sektora pakalpojumi interneta vidē ļāvuši turpināt ierasto dzīvi dažādās jomās un vienlaikus ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, vērtē PEF.

Paziņojumā presei, kas publicēts trešdien, 1.jūlijā, PEF sadarbībā ar Igaunijas Informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju asociāciju skaidro, ka negaidītā COVID-19 pandēmija parādījusi, ka ieguldījumi ērti lietojamos valsts un pašvaldības iestāžu pakalpojumos atmaksājas.

Kā lietderīgākie pakalpojumi pašizolācijas laikā izrādījušies veselības aprūpes pakalpojumi, digitālais zīmogs un paraksts, kā arī tiešaistes mācības skolās ar savlaicīgi sagatavotiem attālinātu mācību materiāliem.

Mediķiem lielāku uzmanību COVID-19 izplatībai valstī un pacientu distancēšanai ļāvusi pievērst e-veselības sistēma ar e-slimības vēstures un e-recepšu pakalpojumiem. Bērna piedzimšanas gadījumā ģimenēm šopavasar nav bijis jāvēršas valsts iestādē pēc pabalstiem, jo, piemēram, vecāku pabalsts tiek piešķirts automātiski, kad vecāki ir reģistrējuši jaundzimušo.

PEF ieteicis arī citām pasaules valstīm veikt ieguldījumus e-pakalpojumu izveidē un uzlabošanā, tomēr organizācija arī atzīst, ka vairāk nekā pusei cilvēku pasaulē joprojām nav pastāvīgas piekļuves internetam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas