Rietumvalstis vienojušās atslēgt vairākas Krievijas bankas no SWIFT

Rietumvalstis vienojušās par jaunām finanšu sankcijām, kas paredz atslēgt vairākas Krievijas bankas no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT un liegt Krievijas centrālajai bankai izmantot starptautisko finanšu sistēmu rubļa kursa atbalstīšanai, sestdienas, 26.februāra, vakarā paziņoja Vācijas valdības preses pārstāvis.

Bankas, kuras tiks atslēgtas no SWIFT, ir «tās, kurām starptautiskā sabiedrība jau noteikusi sankcijas, kā arī nepieciešamības gadījumā citas institūcijas», sacīts Vācijas valdības preses pārstāvja paziņojumā.

Rietumvalstis vienojušās arī aizliegt Krievijas centrālajai bankai «izmantot starptautiskās finanšu transakcijas, lai atbalstītu rubļa [kursu]».

Tiks arī aizliegts Krievijas pilsoņiem izmantot vairāku ES valstu piedāvāto tā dēvēto zelta pasu sistēmu, lai iegūtu ES valsts pilsonību apmaiņā pret investīcijām.

Vācijas valdības preses dienesta paziņojums izplatīts pēc ASV, Francijas, Itālijas, Kanādas, Vācijas līderu un Eiropas Komisijas prezidentes Urzulas fon der Leienas (Ursula von der Leyen) videoapspriedes.

Eiropas Savienība arī slēgs savu gaisa telpu Krievijas lidmašīnām, atsaucoties uz informētiem avotiem, vēsta Vācijas telekanāla ARD Berlīnes biroja vadītāja vietnieks Matiass Deiss. Līdz šim par savas gaisa telpas slēgšanu Krievijas lidmašīnām bija paziņojušas Baltijas valstis, Bulgārija, Polija, Čehija un Rumānija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas