Rīgā dzēsti vairāki paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15.maija plkst. 6.30 līdz 16.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 70 izsaukumus – 53 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 14.19 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Lāčplēša ielu Rīgā, kur deg divstāvu koka ēka. Ierodoties konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg neapsaimniekota ēka 375m2 platībā. Lielā sadūmojuma dēļ, no blakus esošās piecstāvu mājas tika evakuēti pieci cilvēki. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 19.17.

Otrdien, 16.maijā, ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst 28 kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 5,8 hektāri. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlies Pakalniešu ielā Rīgā, kur pērnā zāle dega divu hektāru platībā, vēsta VUGD.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, divi elektrības sadales skapji, krūmi, meža zemsedze, jaunaudze, salmu kaudze, zaru kaudze, vieglā automašīna, dzīvojamais vagons, sarga māja, dārza māja, neapsaimniekota ēka, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji Bauskas novada Īslīces pagastā atbrīvoja sētā iestrēgušu stirnu, bet Lielupes ielā Rīgā no koka tika nocelts kaķis.

Ref:224.000.103.2210

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas