Rīgā gatavos lielāko ledeni Baltijas valstīs

Elena Klimenta

Interjera un delikatešu centrā mc2, Rīgā, Krasta ielā 68a piektdien, 8.aprīlī gatavos Baltijas valstīs lielāko karameļu ledeni. Tās svars būs aptuveni 20 kilogrami, bet augstums – 1,5 metri.

Savukārt sestdien, 9.aprīlī tiks sniegta iespēja milzu karameli ne tikai aplūkot, bet arī nobaudīt. Saldumu festivāla ietvaros, delikatešu veikalā Gastronome karamele tiks sadalīta mazos gabaliņos un dāvināta visiem festivāla viesiem.

«Karamele, kā materiāls ir neticami krāsaina un ir lieliski piemērota skulptūru un dekorāciju radīšanai. No tās var pagatavot ko vien vēlās – karameļu šedevri izskatās vienkārši dievīgi,» stāsta Baltijā pazīstamā saldumu dizainere Elena Klimenta. Sestdien, 9.aprīlī, no plkst. 11:00 līdz 19:00, Saldumu Festivāla laikā viņa vadīs trīs meistarklases: Kompozīcijas no karameles, Šokolādes skulptūras un Māksla no cukura.

BNN jau rakstīja, ka pagājušajā gadā Klimenta Rīgā radīja īstu istabu no šokolādes. Saldais darinājums sastāvēja no vairāk nekā 50 dažādiem elementiem. To starpā – mēbeles, kamīns ar svecēm, paklāji, gleznas, pulkstenis, ziedi un klāts galds zem kura atpūtās šokolādes suns.  Viss kā īstā, reāla izmēra istabā un ar apburošu šokolādes smaržu. Lai šokolādes istabu radītu, bija nepieciešami 600 kilogrami šokolādes, kura tika gādāta no dažādām pasaules malām – Šveices, Beļģijas, Jaunzēlandes, Brazīlijas.

«Strādāt ar šokolādi ir bezgala interesanti, materiāls labi padodas veidošanai un tam piemīt burvīga smarža. Lai strādātu ar šokolādi, nepieciešama 35 – 40 grādus liela temperatūra. Ja šokolāde tiks pakļauta lielākai temperatūrai, tā ātri sāks kust un zaudēs formu. Ja masu pārlieku atdzesēs, tā ātri kļūs cieta. Tāpēc ir ļoti svarīgi temperatūru noturēt minētajās robežās. Iedomājieties, kā tas apgrūtina darbu. Šokolādes istabas radīšana kaut kādā mērā atgādina darbu pie ledus skulptūrām, taču šokolāde ir silta, garšīgi smaržo un rada neparastu atmosfēru. Šokolāde ir tik dažāda – balta, melna, piena… Gandrīz ideāls darba materiāls mākslinieka fantāzijas realizēšanai,» stāsta Klimenta.

Ref: 102.000.102.12357

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas