Rīgā ielu uzturētāji uzsāk ziemas dežūras

Rīgas domes Satiksmes departaments uzdevis ielu, tiltu un pārvadu uzturētājiem nodrošināt ziemas dežūru, lai, pazeminoties gaisa temperatūrai vai sākoties snigšanai, nekavējoties varētu uzsākt ielu attīrīšanu no sniega vai apledojuma un seguma kaisīšanu, BNN uzzināja Rīgas domē.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka pie laika apstākļu maiņas, kad gaisa temperatūra paaugstinās, agrās rīta stundās uz brauktuves īsā laikā var veidoties satiksmei bīstams apledojums jeb tā sauktais melnais ledus. Šādos laikapstākļos melnais ledus visstraujāk veidojas īpaši uz brauktuvēm, kas atrodas ūdenstilpju un mežu tuvumā.

Lasiet arī: Šonedēļ gaidāmi mīnusi un sniega sega

Satiksmes departamenta speciālisti atgādina autovadītājiem savlaicīgi veikt vasaras riepu nomaiņu uz ziemas riepām, lai, pasliktinoties laikapstākļiem, neapdraudētu savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. «Savukārt, lai neapdraudētu savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, aicinām pārbaudīt savus transporta līdzekļus, to tehnisko stāvokli un atbilstību ziemas apstākļiem.»

Autovadītājiem ieteicams ievērot lielāku braukšanas distanci un izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Kopumā dienestu rīcībā ir 63 ziemas tehnikas vienības, no kurām 38 ir kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas, 18 kompleksās ietvju tīrāmās un kaisāmās mašīnas, septiņi autogreideri un divi sniega savācēji.

Ielu, tiltu un pārvadu uzturēšanas darbus Rīgā veic uzņēmumi, ar kuriem Satiksmes departaments konkursa rezultātā šogad noslēdza līgumus par transporta būvju ikdienas uzturēšanu no 2019. līdz 2024.gadam. Ielu un satiksmes pārvadu ikdienas uzturēšanu veic pilnsabiedrības Daugavas labā krasta uzturētājs un Daugavas kreisā krasta uzturētājs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas