Rīgā palielinās finansējumu izglītības iestāžu audzēkņu ēdināšanai

Rīgas dome trešdien, 27.aprīlī, nolēmusi palielināt finansējumu izglītības iestāžu audzēkņu ēdināšanai, atsevišķām grupām ieviešot 50% līdzmaksājumu.

Izmaiņas stāsies spēkā 1.septembrī, BNN informē Rīgas dome.

Lai pārtikas cenu un citu saistīto izmaksu straujā pieauguma apstākļos nodrošinātu prasībām atbilstoša ēdināšanas pakalpojuma nepārtrauktību pašvaldības izglītības iestādēs, Rīga no 1.septembra palielinās maksu par ēdināšanu galvaspilsētas izglītības iestādēs no 1,42 eiro līdz diviem eiro skolās un no 2,77 eiro līdz četriem eiro pirmsskolas izglītības iestādēs.

Lai nodrošinātu finansējuma pieaugumu, nepieciešamās papildu izmaksas Rīgā būs 16,9 miljoni eiro gadā.

Izmaksu pieaugumu iecerēts segt daļēji no pašvaldības budžeta un daļēji ar atsevišķu audzēkņu grupu vecāku līdzmaksājumu 50% apmērā no ēdināšanas pakalpojuma cenas. Līdzmaksājuma apmērs būtu aptuveni viens eiro skolās un divi eiro pirmsskolās par ēdināšanu dienā.

«Ēdinātāji ilgstoši ir uzsvēruši, ka par esošo finansējumu nodrošināt ēdināšanu vairs nebūs iespējams vispār, pat nerunājot par kvalitatīvu un prasībām atbilstošu ēdināšanu. Tāpēc gan Rīgas dome, gan Pierīgas pašvaldības vērsušās ar vēstulēm valdībā, lūdzot solidāri palielināt finansējumu par ēdināšanas pakalpojumu izglītības iestādēs. Tas ir jādara nekavējoties, tāpēc pašvaldība lēma par finansējuma palielināšanu, to sedzot daļēji ar pašvaldības līdzekļiem, un daļēji ar vecāku līdzmaksājumu,» uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka.

Vienlaikus 100% apmērā apmaksātu pakalpojumu turpinās saņemt skolēni no 1. līdz 4.klasei, kā arī audzēkņi ar sociālo statusu no trūcīgām, maznodrošinātām, daudzbērnu ģimenēm. Plānots, ka līdzmaksājumu administrēs ēdināšanas uzņēmumi, kam iepirkuma rezultātā ir tiesības sniegt ēdināšanas pakalpojumu Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs.

«Apstākļi kara situācijas un ekonomisko sankciju dēļ ir būtiski mainījušies, un izmaksu kāpums ir sasniedzis vēl neredzētus tempus un iepriekš neprognozētus apmērus. Līdz ar to ēdinātājiem nākas risināt jautājumus par savas darbības turpināšanu – par to, cik ilgi būs jāupurē pakalpojuma līmenis, to turpinot sniegt, par uzņēmumu darba vides pilnveidošanu u.c. Tāpēc ļoti pozitīvi ir vērtējams fakts, ka Rīgas pašvaldība šajā situācijā meklē atbilstošus risinājumus,» uzsver Latvijas Ēdinātāju Apvienības valdes loceklis Guntis Bredovskis.

Kā zināms, gan Rīga, gan biedrībā Rīgas metropole ietilpstošās pašvaldības vērsās valdībā par krīzes situāciju izglītības iestāžu ēdināšanas pakalpojumu sniegšanā. Tāpat šī jautājuma izskatīšanas laikā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti tikās ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem, bērnu vecāku biedrību pārstāvjiem un Veselības ministrijas speciālistiem, lai tādējādi rastu visām iesaistītajām pusēm optimālāko risinājumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas