Rīgā pārstāj kursēt minibusi un ekspresbusi

SIA Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS) ir pieņēmusi lēmumu no 2.aprīļa pilnībā pārtraukt mikroautobusu satiksmi apkalpotajos maršrutos Rīgā līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai valstī, informē RMS.

COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanai valstī, tostarp sabiedriskajā transportā, ir noteikti virkne ierobežojumu un drošības pasākumu. No 21.marta Rīgā tika slēgti vairāki RMS maršruti un reisi, atsevišķos maršrutos transports kursē pēc brīvdienu kustības grafika. Turklāt Satiksmes ministrija (SM) 26.martā izdeva rīkojumu, kurā minēts, ka pārvadātājiem iespēju robežās jāierobežo mikroautobusu izmantošana pasažieru pārvadāšanai, lai ievērotu sociālo distancēšanos, atgādina RMS.

Lasiet arī: Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

RMS nodrošina pasažieru pārvadājumus tikai ar minibusiem un ekspresbusiem. Savukārt SM rīkojums nosaka ierobežot minētās klases transportlīdzekļu izmantošanu, kā arī pēdējās dienās saņemam no darbiniekiem arvien jaunu informāciju par atsevišķiem gadījumiem, kad pasažieri mikroautobusos neievēro noteiktos distancēšanās ierobežojumus. Ņemot vērā visu iepriekš minēto, RMS secina, ka nevar nodrošināt rīkojuma izpildi kādā citā veidā, kā vien

pārtraucot sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu un uz ārkārtējās situācijas laiku slēdzot visus maršrutus.

Tāpēc no ceturtdienas, 2.aprīļa, minibusi un ekspresbusi pārtrauks braukt arī šajos maršrutos – 203., 204., 209., 214., 233., 263., 271., 300., kas līdz šim kursēja pēc brīvdienu kustības grafika. Izmaiņas būs spēkā līdz brīdim, kamēr valstī tiks atcelts ārkārtas stāvoklis.

Daļa transportlīdzekļu vadītāju jau šobrīd atrodas atvaļinājumos, pēc tam atradīsies dīkstāvē. Šāda kārtība tiks piemērota arī pārējiem darbiniekiem. RMS atvainojas saviem pasažieriem par sagādātajām neērtībām un cer, ka tuvākajā nākotnē situācija saistībā ar COVID-19 vīrusu valstī uzlabosies, un uzņēmums varēs atjaunot savu darbību, atsākot kursēt visiem minibusiem un ekspresbusiem visos maršrutos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas