Rīgā piemēro 100 eiro sodu par distances neievērošanu pagalmā un vīrusa noliegšanu

Ilutratīvs attēls

Rīgas pašvaldības policija (RPP) trīs sarunu biedriem par distances neievērošanu pagalmā piemērojusi katram 100 eiro sodu, ziņo RPP.

Ceturtdienas, 16.aprīļa, vakarā policijas patruļa Salacas ielā pamanīja trīs vīrieši kompāniju, kuri stāvēja daudzdzīvokļu nama pagalmā un sarunājās. Valstī noteiktā divu metru distance šajā gadījumā nebija ievērota.

Sarunas laikā vīrieši policistiem pauda neizpratni par aizliegumu pulcēties trijatā. Turklāt viens no vīriešiem informāciju par vīrusa izplatību nosauca par viltus ziņām un apgalvoja, ka arī informācija par bojāgājušajiem pasaulē ir nepatiesa.

Savu viedokli pārkāpējs pamatoja ar skaidrojumu «tā vienkārši ir». Kad kārtības sargs jautāja, kādēļ kompānija neievēro ierobežojumus, pārkāpējs atbildēja, ka «nevēlas komentēt stulbumu».

Uz šādu atbildi policists pārkāpējiem paskaidroja, ka viņiem ir tiesības ticēt, kam vien viņi vēlas, taču tas neatbrīvo no pienākuma ievērot valstī noteiktos ierobežojumus.

Ņemot vērā pārkāpēju bezrūpīgo attieksmi pret ierobežojumiem, policisti nolēma katram piemērot 100 eiro naudas sodu.

Lasiet arī: Infektologs: Kamēr nebūs COVID-19 vakcīnas, kaut kāda distancēšanās sabiedrībā būs jāievēro

Līdz šim RPP par fiziskas distancēšanās neievērošanu noformējusi 202 protokolus. Lielākoties piemērots minimālais – desmit eiro – sods. 

Lemjot par soda apmēru, policisti vērtē ne tikai pārkāpuma apstākļus, bet arī pārkāpēju attieksmi pret izdarīto.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2 000 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5 000 eiro.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas