Rīga piešķirs teju pusmiljonu eiro 38 dzīvojamo māju remontam

Rīgas pašvaldības komisija otrdien, 16.aprīlī, atbalstīja 463 000 eiro pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu 38 daudzdzīvokļu mājām dažādiem ēku remontdarbiem – gan iekšdarbiem, gan fasāžu un jumtu atjaunošanai, informē Rīgas domē.

Kopējā remontu summa šīm ēkām plānota 926 000 eiro, no kuras pusi segs pašvaldības līdzfinansējums.

«Šajās 38 mājās ir aptuveni 2 500 dzīvokļu, kuros jau tuvākajā laikā rīdzinieki varēs izbaudīt siltus, gaišus un komfortablus apstākļus – īstu māju sajūtu,» norāda līdzfinansējuma piešķiršanas komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs

Viņš arī uzsver «Ļoti priecē pozitīvā dinamika – 2018.gadā mēs kopumā atbalstījām 48 projektus, bet šogad vienas komisijas sēdes laikā vien atbalstīti jau 38 projekti.»

Komisija arī nolēma vēl astoņām mājām dot 60 dienu laika kļūdu labošanai projektu pieteikumos.

Kā vēstīts, pagājušajā gadā tika apstiprināta jauna programma, kas paredz sniegt pašvaldības finansiālu atbalstu dzīvokļu īpašnieku biedrībām ne tikai energoauditu veikšanai, bet arī daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tehniskās paraugdokumentācijas izstrādei.

Līdzfinansējumu 50% apmērā var saņemt arī energoefektivitātes pasākumiem un dzīvojamās mājas atjaunošanas darbiem. Tika arī izveidota komisija, kas izvērtē iesniegtos priekšlikumus un lemj par līdzfinansējuma piešķiršanu, atzīmē domē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas