Rīgā plāno veidot zinātnes, inovāciju un klimata pārmaiņu centru; piešķir 96 800 eiro

Rīgas domes pagaidu administrācija otrdien, 7.jūlijā, lēmusi no Pilsētas infrastruktūras fonda piešķirt 96 800 eiro koncepcijas izstrādei un metu konkursa rīkošanai Rīgas zinātnes, inovāciju un klimata pārmaiņu centra (ZIKC) izveidei, informē pašvaldībā.

Kā skaidro domē, ZIKC plānots veidot, lai veicinātu atvērto inovāciju klastera attīstību, kas sekmē novatorisku risinājumu izstrādi un kopradi, apvienojot akadēmiskās un industrijas zināšanas; neformālās izglītības attīstību; klimatneitralitātes politikas ieviešanu; iedzīvotāju un tautsaimniecības izpratni par ietekmes uz klimata pārmaiņām samazināšanas nozīmīgumu, kā arī elastīgu pielāgošanos jau notiekošajām klimata pārmaiņām.

ZIKC izveide un sabiedrības informēšana ilgtermiņā veicinās klimata pārmaiņu apzināšanos un lielāku izpratni par nepieciešamo paradumu maiņu cilvēku darbību izraisītu klimata pārmaiņu mazināšanai, veicot videi draudzīgākas izvēles iedzīvotāju ikdienas dzīvē, tostarp atkritumu šķirošana mājsaimniecībās, ilgtspējīgāka pārvietošanās / transporta izvēle, resursu taupīšana utt., centra izveidi pamato domē.

Ieceres īstenošanai paredzēts izstrādāt ZIKC koncepciju, veicot saturisko, sociālekonomisko un finansiālo novērtējumu (t.sk. izvērtējot publiskās un privātās partnerības iespējas), kā arī, balstoties uz izstrādāto koncepciju, izsludināt metu konkursu, lai izvēlētos saturiski augstvērtīgāko piedāvāto risinājumu.

Projektu iecerēts īstenot uz pašvaldībai piederošas zemes kādā no pilsētas prioritārajām attīstības teritorijām. Atbilstošākā teritorija tiks izvērtēta koncepcijas izstrādes laikā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas