bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 29.01.2020 | Vārda dienas: Aivars, Bille, Valērijs
LatviaLatvija

Rīgā sērijveida dzīvokļu cenas gada laikā pieaugušas par 4%

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā šī gada februārī, salīdzinot ar 2018.gada sākumu, bija par 4% augstākas. Savukārt šī gada februārī, salīdzinot ar janvāri, cenas pieaugušas par 0,2%. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena februārī palielinājās līdz 799 eiro/m², liecina nekustamo īpašumu kompānijas Arco Real Estate jaunākais sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats.

2019.gada februārī sērijveida dzīvokļu vidējā cena nedaudz pieauga lielākajā daļā mikrorajonu. Sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena februāra beigās pietuvojās 800 eiro/m² atzīmei.

Turpretī Pierīgā joprojām turpinājās dzīvokļu cenu pieaugums, un tas bija straujāks nekā Rīgā – 2019.gada februārī visstraujāk cenas pieauga Ogrē (+1%).

Rīgas mikrorajonos dzīvokļu piedāvājumam 2019.gada sākumā bija līdzīgas tendences kā 2018.gadā – piedāvājumu skaits februārī mēreni paaugstinājās. Tomēr tas joprojām bija būtiski zemāks (–12%) nekā pērnā gada februārī.

Dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas lielākais pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2019.gada sākuma novērots Imantā (+ 0,7%). Arī citos Rīgas lielākajos mikrorajonos cenas kopš gada sākuma lielākoties pieauga. Tomēr vairākos mikrorajonos pēdējo divu mēnešu laikā netika novērotas jebkādas cenu svārstības.

2019.gada februārī sērijveida dzīvokļu vidējā cena nedaudz palielinājās – uz 799 eiro/m². Cenas vidēji bija par 51% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 eiro/m².

Šī gada februārī, vērtējot pēc istabu skaita, visu dzīvokļu cenas nedaudz palielinājās. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena pieauga vienistabas (+ 0,1%), divistabu (+ 0,1%), trīsistabu (+ 0,3%) un četristabu (+ 0,3%) dzīvokļiem.

2019.gada februārī dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, palielinājās par 3%. Savukārt piedāvājumu skaits Arco Real Estate analizētajos lielākajos Rīgas mikrorajonos palielinājās par 2%. Salīdzinot ar 2018.gada februāri, dzīvokļu piedāvājums bija mazāks: kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits bija mazāks par 14%, bet lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums bija mazāks par 12%.

Apkopojot dzīvokļu piedāvājumu skaitu Rīgas mikrorajonos, var secināt, ka vislielākais piedāvājumu skaits februārī bija Purvciemā, tikmēr Bolderājā dzīvokļu piedāvājumu skaits bija vismazākais.

Pagājušajā mēnesī lielākajā daļā no Rīgas mikrorajoniem dzīvokļu piedāvājumu skaits palielinājās. Visvairāk piedāvājumu skaits palielinājās Teikā (+ 16%). Turpretī dzīvokļu piedāvājumu skaits visvairāk samazinājās Bolderājā (- 14%).

Analizējot piedāvājuma skaitu proporcionāli mikrorajona lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, vislielākais piedāvājums konstatēts Mežciemā un Āgenskalnā. Turpretī Bolderājā piedāvājumu skaits proporcionāli bija vismazākais.

2019.gada februārī Rīgas lielākajos mikrorajonos notika pozitīvas izmaiņas sērijveida dzīvokļu cenās. Lielākoties mikrorajonos cenas nedaudz palielinājās. Lielākais cenu pieaugums tika novērots Imantā, kur cenas mēneša laikā palielinājās par 0,5%. Savukārt Juglā, Mežciemā, Vecmīlgrāvī un Ķengaragā cenas saglabājās iepriekšējā mēneša līmenī.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas 2019.gada februārī saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena palielinājās līdz 956 eiro/m². Zemākā viena kvadrātmetra vidējā cena februārī bija Bolderājā – 574 eiro/m².

2019.gada februārī visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104.sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 45 000 līdz 52 000 EIRO atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt lētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 26 000 līdz 41 000 eiro, un Hruščova laika mājas – tajās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 25 000 līdz 41 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

Dzīvokļu tirgus Rīgas apkārtnē

Ogre

2019.gada februārī Ogres sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 1%, vidējai cenai sasniedzot 608 EIRO/m². 2018.gadā dzīvokļu cenas Ogrē kopumā palielinājās par 7%.

Kauguri, Jūrmala

Kauguros februārī sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 0,6%. Dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena – 576 eiro/m². Kopš 2018.gada sākuma dzīvokļu cenas Kauguros kopumā palielinājās par 10%.

Salaspils

2019.gada februārī Salaspilī dzīvokļu cenas palielinājās par 0,4%, sērijveida dzīvokļu vidējai cenai pieaugot līdz 655 eiro/m². Kopš 2018.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas Salaspilī kopumā palielinājās par 7%.

Jelgava

Jelgavā dzīvokļu cenas palielinājās par 0,7%. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena februārī – 506 eiro/m². Kopš 2018.gada sākuma Jelgavā sērijveida dzīvokļu cenas pieauga par 6%.


Pievienot komentāru

SEB peļņa Igaunijā pērn augusi par 37 miljoniem eiro

Zviedru SEB bankas atzars Igaunijā 2019.gadā nopelnījis 100,4 miljonus eiro, kas ir par 37 miljoniem eiro vairāk nekā gadu iepriekš, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Levits: Jaunas vietas izvēle VDD ēkai aizkavētu projektu un radītu zaudējumus

Ja valdība izvēlētos meklēt jaunu vietu VDD ēkas būvniecībai, tas par vairākiem gadiem aizkavētu būvniecību un radītu lielus finansiālos zaudējumus, paziņojis Valsts prezidents Egils Levits.

LMT apgrozījums pērn sasniedzis 230 miljonus eiro

Mobilo sakaru operatora LMT apgrozījums 2019.gadā sasniedz 230 miljonus eiro, tam pieaugot par 6,2% salīdzinājumā ar 2018.gadu.

LVC: Satiksmes intensitāte 2019.gadā lielākā pēdējos desmit gados

Vidējā diennakts satiksmes intensitāte 2019. gadā pieaugusi par 5%, salīdzinot ar 2018.gadu. Kopumā tas ir augstākais rādītājs pēdējo desmit gadu laikā, liecina LVC apkopotā informācija.

Pērn mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā pieaudzis par 2,3%

Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 1,2%, nepārtikas preču mazumtirdzniecība, neieskaitot autodegvielu, pieauga par 4%, bet autodegvielas – par 0,4%.

Lietā par 50 miljonu eiro atmazgāšanu ir aizturētas vismaz divas personas

Kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu ne mazāk kā 50 miljonu eiro apmērā, kura dēļ notika kratīšana arī likvidējamāABLV Bank, ir aizturētas vismaz divas personas, liecina aģentūra LETA rīcībā esošā informācija.

Lietuvā investē amerikāņu militārā aprīkojuma ražotājs NBC Security

Lietuvā investē amerikāņu militārā aprīkojuma ražotājs NBC Security. Par ienākšanu Lietuvā paziņojis amerikāņu militārās un drošības nozares uzņēmums NBC Security, kas apņēmies Lietuvā izveidot ražotni, vēsta Lietuvas ieguldījumu piesaistes iestāde Investuok Lietuvoje.

ATD: Pērn pieprasītākās atļaujas starptautiskajiem pārvadājumiem bijušas uz Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu

Pērn pieprasītākās atļaujas starptautiskajiem bija uz Krieviju, Baltkrieviju, Kazahstānu, Ukrainu, Turciju un Poliju, informē VSIA Autotransporta direkcija.

SPRK: Dabasgāzes cena pērn zemākā kopš tirgus atvēršanas; mazākas izmaksas mājsaimniecībām arī šogad

Mājsaimniecības lietotājiem, kas dabasgāzi izmanto ēdiena gatavošanai, mainīgā maksa šogad ir par 21% zemāka, kamēr tiem, kas dabasgāzi izmanto apkurei, – 30%.

Igaunijas parlamentā cīņa ap pensiju reformu

Igaunijas parlamentā trešdien, 29.janvārī, paredzēts balsojums par pensiju reformu, kas apstiprināšanas gadījumā paredz iemaksu veicējiem iespēju izņemt pensiju otrajā līmenī uzkrātos līdzekļus vienā reizē.

Valsts policija brīdina par šifrējošo izspiedējvīrusu uzbrukumiem

Minētie vīrusi šifrē datorā esošos failus un cieto disku, liedzot lietotājiem turpmāku datora lietošanu, kā arī piekļuvi saturiskajai informācijai, informē policijā.

Brexit pārejas periodā pasta sūtījumu apmaiņa ar Lielbritāniju noritēs kā ierasts

Pasta sūtījumu apmaiņas regulējums starp Latviju un Lielbritāniju pēc 2020.gada 31.janvāra, kad sākas Brexit pārejas periods, paliek nemainīgs – pasta sūtījumu tarifos un procedūrās saglabājas līdz šim spēkā esošā kārtība.

Valstis evakuē pilsoņus no Ķīnas; koronavīrusa inficēto skaits tuvojas 6 000

Ārvalstis organizē pilsoņu evakuāciju no Ķīnas, kur bīstamā koronavīrusa inficēto skaits pārsniedzis to cilvēku skaitu, kuri savulaik sasirga ar smago akūto respiratorisko sindromu.

Kariņš: Viens no koalīcijas partneriem vēlētos visu trīs Latvijas specdienestu apvienošanu, bet to nepieļaušu

Viens no koalīcijas partneriem vēlētos visu trīs Latvijas specdienestu apvienošanu, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes pastāstīja premjers Krišjānis Kariņš, kurš savukārt ir kategoriski pret šādu ieceri.

Aizvadītajā gadā SEB banka aizdevumos piešķīrusi gandrīz 600 miljonus eiro

SEB banka 2019.gadā piešķīrusi aizdevumus par kopsummā 596 miljoniem eiro, saglabājot stabilu kopējā kredītportfeļa apjomu.

Tramps publisko Tuvo Austrumu miera plānu

Tuvajos Austrumos Palestīniešu pašpārvalde paudusi asu kritiku par ASV valdības piedāvātu reģiona miera plānu, kur Izraēlai piedāvāta tās okupēto teritoriju atzīšana, bet palestīniešiem – sava, ASV atzīta valsts.

Pūce plānojis atstādināt pēc paša vēlēšanās atkāpušos Garkalnes mēru Bauzi-Krastiņu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce bija plānojis atstādināt pēc paša vēlēšanās no amata atkāpušos Garkalnes novada mēru Mārtiņu Gunāru Bauzi-Krastiņu.

Lietā par 50 miljonu eiro atmazgāšanu figurē sešas personas

Kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu ne mazāk kā 50 miljonu eiro apmērā, kura ietvaros otrdien, 28.janvārī, notika procesuālās darbības arī likvidējamā ABLV Bank, figurē sešas personas.

Vairāki deputāti lūgs pārskatīt turpmāku e-veselības finansēšanu un mudinās valdību izvērtēt sistēmas efektivitāti

Vairāki Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti plāno rakstīt vēstuli Ministru kabinetam ar mudinājumu pārskatīt pašreizējo e-veselības funkcionēšanu un izvērtēt papildu finansējuma lietderību.

ES sarunas par nākotnes sakariem ar Lielbritāniju sāks martā

Eiropas Savienība (ES) martā, nevis februārī iesaistīsies saspringtās un apjomīgās sarunas ar Lielbritāniju par pušu nākotnes sakariem, tā noskaidrojis portāls The Guardian.

TM piedāvā VDD izvietot ēkā, kuru jau šobrīd būvē ministrijas vajadzībām

TM nosūtījusi vēstuli premjerministram, informējot par iespējamu alternatīvu risinājumu jaunai VDD ēkai, proti, dienestu izvietot ēkā, kura jau šobrīd tiek būvēta ministrijas iestāžu vajadzībām.

Ekonomikas ministram pagaidām nav plānu nodokļu «zaļināšanai»

Patlaban nav izstrādāts konkrēts plāns, kā ar nodokļu palīdzību veicināt valsts mērķus attiecībā uz klimatneitralitāti, atzinis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Valdība: Klimata un enerģētikas plāns līdz 2030.gadam ir solis ceļā uz klimatneitraliti

Ministru kabinetā atbalstītais Nacionālais enerģētikas un klimata plāns līdz 2030.gadam ir starpposms ceļā uz klimatneitraliti 2050.gadā, atzinuši ministri.

Aviācijas milzis Airbus izlīgst kukuļošanas izmeklēšanās trīs valstīs

Pasaulē vadošais lidmašīnu ražotājs, vairāku Eiropas valstu kopuzņēmums Airbus ir piekritis izlīgumam kukuļošanas izmeklēšanās, ko pret uzņēmumu ierosinājušas Francijas, Lielbritānijas un ASV iestādes.

Garkalnes mērs Bauze-Krastiņš atkāpjas no amata veselības stāvokļa dēļ

Garkalnes novada dome priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš nolēmis atstāt domes vadītāja posteni veselības stāvokļa dēļ.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!