Rīgā skatāma pasaulē lielākā Titānikam veltītā izstāde

Rīgā, Sporta manēžā, Maskavas ielā 160, no piektdienas, 27.marta, skatāma Titānikam veltītā ceļojošā izstāde – stāsts par kuģi, kas vienlaikus iemieso jūrniecības augstāko sasniegumu un lielāko traģēdiju. Šī ir pasaulē lielākā un vēsturiski bagātākā šim kuģim veltītā izstāde, kas ietver stāstus par kuģa celtniecību, tā pirmo un vienīgo ceļojumu, pasažieriem un apkalpes locekļiem.

Izstādi veido vairāk nekā 375 vēsturiski artefakti, kas atradās uz Titānika vai tā līdzinieka – kuģa Olimpija (Olympic), līdz ar to šī ir reta iespēja iepazīt dzīvi uz lielā kuģa, pirms tas nogrima okeāna dzelmē. Eksponātu vidū ir priekšmeti, kas tika nocelti no kuģa īsi pirms tā došanās ceļā uz Ņujorku, atrasti jūrā tūlīt pēc katastrofas, tādi, kurus paņēma līdzi izdzīvojošie pasažieri, kā arī priekšmeti no Džeimsa Kamerona 1997.gada filmas, kuru vidū ir arī leģendārā briljanta Okeāna Sirds kopija, kā arī Keitas Vinsletas un Leonardo Di Kaprio tērpi.

«Šī ceļojošā izstāde ir unikāla, vēsturiska liecība, kas ļauj izdzīvot tā laika noskaņojumu un dzīvesstilu, inženierijas un būvniecības sasniegumus, aplūkot vēsturiskus priekšmetus un vairāk uzzināt par kuģa bojāeju. Dažādas Titānikam veltītas izstādes ir eksponētas 26 pasaules valstīs un tās apmeklējuši vairāk nekā 20 miljoni cilvēku. Mums būs iespēja redzēt vienu no jaunākajām, lielākajām un visaptverošākajām. Uz Latviju tā vesta ar 22 kravas auto, kas apmēra ziņā līdzinās pasaules lielākajiem rokenrola šoviem,» stāsta izstādes projekta vadītāja Latvijā Inga Kadeka.

Apmeklētāji izstādes laikā varēs iepazīties ar kuģa būvniecības procesu, izjust tā laika greznību, dzīvi pirmajā, otrajā un trešajā klasē, pastaigāties uz pirmās klases klāja un galvenajām kāpnēm, pieskarties īstam aisbergam un uzzināt daudzus faktus par šo leģendāro kuģi un tā traģisko likteni. Pateicoties rūpīgam vēsturnieku, kolekcionāru un inženieru darbam, kā arī skaņas un gaismas specefektiem, izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot ļoti precīzu Titānika iekštelpu atainojumu un iejusties vairāk nekā 100 gadus senā pagātnē. Uz katras biļetes būs stāsts par kādu reālu uz kuģa bijušu cilvēku. Izstādes noslēdzošajā posmā – Memoriālā, katrs varēs uzzināt šī cilvēka likteni.

Izstāde būs atvērta apmeklētājiem katru dienu no pulksten 11:00, ieeja jauniem apmeklētājiem tiks slēgta 19:00, bet ekspozīcijas apskate tiek slēgta pulksten 20:00.

Ref: 102.000.102.9489

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas